Širokom Brijegu samo bod u Gradačcu

Na veoma lošem terenu stadiona Banja Ilidža u Gradačcu, lider prvenstva Široki Brijeg remizirao je sa pretposljednjom Zvijezdom (0:0) u susretu 20. kola Premijer lige BiH.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Široki Brijeg je u 9. minuti propustio doći u rano vodstvo. U gužvi pred vratima Japanca Ito Goa, Ćorluka s jednog metra udaljenosti nije uspio pogoditi, njegov udarac blokirao je branič domaće momčade. U toj gužvi srušen je kapetan ‘Plavo-bijelih’ Wagner, gosti su tražili jedanaesterac, no sudac Bjelica nije se oglasio.

Obje momčadi su u nastavku ozbiljno prijetile u nekoliko navrata, no mreže se nisu tresle. Kod gostiju se ozlijedio stoper Brekalo te je trener Musa u igru ubacio Džidića.

Drugi dio susreta donio je nešto lošiji nogomet, pogotovo Širokog koji je djelovao bezidejno, a Zvijezda je neprestano vršila pritisak na Soldina vrata. Najbolju priliku na utakmici za domaćine propustio je Stojanov sredinom drugog poluvremena kada s nekoliko metara glavom nije uspio postići pogodak.

Japanac Ito Go zasigurno je bio najbolji igrač susreta koji je spašavao Zvijezdu u nekoliko navrata, a veliku obranu upisao je u 75. minuti kada je obranio udarac Kožulja koji je prije toga sjajno pobjegao trojici domaćih braniča.

Široki Brijeg očito ima problema kada su u pitanju utakmice u Gradačcu, u posljednja dva susreta je poražen, a posljednju pobjedu na stadionu Banja Ildža upisao je 2011. godine.

Osim Širokog, kiskali su još Želježničar, koji je remizirao (1:1) na Grbavici protiv Radnika te Sarajevo koje je također remiziralo u Zvorniku protiv Drine (0:0). Aktualni prvak Zrinjski minimalnom pobjedom od 1:0 u Vitezu bodovno se izjednačio sa drugoplasiranim Sarajevom.