Širokobriježanke u derbiju kola poražene od Fortune

Nogometašice Širokog Brijega poražene su od Fortune iz Živinica 1:2 u derbiju petog kola Prve ženske lige Federacije BiH igranom na terenu s umjetnom travom u Trening kampu ”Musa-Karačić” na Mostarskom blatu.

Jaka kiša koja je padala većinu utakmice otežavala je uvjete za igru, no u prvom poluvremenu obje ekipe imale su izgledne prilike za postizanje pogodaka, no na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 0:0.

Gošće su bolje otvorile drugi dio susreta te su u 50. minuti pogotkom Vildane Hodžić povele 1:0. U 85. minuti Amra Žunić udvostručila je vodstvo gošći iz Živinica, a samo minutu kasnije Matea Marušić ublažila je poraz.

Fortuna je tako i nakon pet kola neporažena momčad te predvodi prvenstvenu ljestvicu, dok su Širokobriježanke unatoč drugom porazu ostale na drugom mjestu s devet bodova.