Širokobriježanke preokretom do pobjede nad Vogošćom

Odbojkašice širokobriješkog Smeča su velikim preokretom, u osmom kolu Super lige FBiH – skupina jug, slavile na Pecari protiv prošlogodišnjeg premijerligaša Vogošće 3:2 (19:25, 19:25, 25:23, 25:15, 15:13). Podsjećamo, HŽOK Široki Brijeg od ove utakmice nastupa s novim službenim imenom HŽOK Smeč.

Gošće su prva dva seta osvojile relativno lako, a oba puta bilo je 19:25. I kada se činilo da će i treći set Vogošća privesti kraju u svoju korist, Širokobriježanke su se ”probudile” i zaigrale puno bolje te su u dramatičnoj završnici slavile 25:23 i dale naslutiti da bi utakmica mogla otići prema petom setu.

To se i dogodilo, a četvrti set Smeč je s lakoćom dobio 25:15. U peti odlučujući set domaće odbojkašice su odlično ušle i vodile 5:0, no gošće se nisu predavale te su uspjele smanjiti razliku. Pri vodstvu Smeča od 14:10, Vogošća je uvezala tri poena te se približila na 14:13, no Širokobriježanke nisu popustile te su osvojile i peti set.

S ova dva boda izabranice trenera Ivice Bošnjaka izbile su na veoma dobro četvrto mjesto ljestvice.

Odbojkašice Mostara su neočekivano izgubile na Ilidži od Igmana 3:0, a istim rezultatom Čapljinke su slavile u Livnu protiv Troglava. Ljestvicu predvodi neporaženo Goražde, drugi je Mostar, treća Čapljina, a Smeč je četvrti.

Sljedećeg vikenda na rasporedu je deveto kolo Super lige Federacije BiH – skupina jug, a u hercegovačkom derbiju u Mostaru snage će odmjeriti Mostar i širokobriješki Smeč.