Širokobriježanin Ivan Kvesić osvojio Svjetsku karate ligu!

Član Karate kluba Široki Brijeg i Karate kluba Hercegovina-Zagreb Ivan Kvesić briljirao je u finalu i popeo se na najviše postolje na Svjetskoj karate ligi u Salzburgu.

Čak 82 borca izašla su na tatami u kategoriji -84kg, a Kvesić je suvereno pobijedio u šest borbi. U finalu je nadvisio kosovskog reprezentativca Karaqia, rezultatom 5:0.

Ivan Kvesić je u polufinalnoj borbi imao finale prije finala pobjedom sa 2:0 protiv Japanca Aragea, u ovoj kategoriji trenutno i najboljeg borca svijeta. Na ovom natjecanju nastupili su natjecatelji iz čak 59 zemalja svijeta,

Viked prije Ivan Kvesić je natupio u Rijeci na 15. Croatia Openu gdje je u kategoriji mlađih seniora -84 kg. osvojio prvo mjesto.

Izvrstan rezultat i potvrda njegove kvalitete, a još bolja najava SP u Indoneziji.