Široki uvjerljivo preko Zrinjskog do Kupa Herceg Bosne

Košarkaši Širokog osvojili su Kup Herceg Bosne slavivši uvjerljivu pobjedu protiv Zrinjskog 96:65 (18:25, 19:28, 12:23, 16:20) u utakmici igranoj pred nekoliko stotina gledatelja u dvorani Bijeli brijeg.

Momčad s Pecare tako se plasirala u završnicu Kupa Bosne i Hercegovine koja će se igrati 20. i 21. veljače.

Široki je u susret ušao kao favorit s obzirom da je Zrinjski bio bez tri igrača iz početne petorke (Princ, Bezbradica i Demić), a Brown i Brajković nisu mogli puno pomoći svojoj momčadi s obzirom da su igrali pod ozljedama.

KUP JE NAŠ!!! Pobjeda protiv Zrinjskog 96:65. Novačić 25, Kovačevič 18, Karačić 16 poena… bravo momci. Uskoro i fotografije!

Posted by HKK Široki on 9. veljača 2016

Zrinjski se držao samo prvu četvrtinu, a Široki je već na poluvremenu imao osjetnu prednost. U drugom dijelu susreta gosti su nastavili s boljom igrom te su razliku do kraja samo povećavali.

Ivan Novačić je postigao 25, Maj Kovačevič 18, a Ivan Karačić 16 koševa za Široki. Kod Zrinjskog je Ivan Begić imao 14, Josip Golemac 13, Kevin Brown 12, a Jure Brajkovic 11 poena.