Široki u posljednjim minutama ”slomio” Mladost

U prvom susretu četvrtine završnice Kupa BiH Široki Brijeg je pred oko 300 gledatelja na Pecari slavio protiv Mladost iz Doboj-Kaknja (3:1) te napravio veliki korak ka plasmanu u polufinale Kupa.

Izgledalo je da će Široki s lošim rezultatom na uzvratni susret jer je do 88. minute bilo 1:1. No, ”Plavo-bijeli” su u posljednjim minutama postigli dva pogotka za mirniji uzvrat u Kaknju.

Široki Brijeg je poveo iz vrlo sumnjivog jedanaesterca u 36. minuti. Naime, Hodžić je oborio Menala na rubu kaznenog prostora, činilo se da je prekršaj bio izvan šesnaesterca, a to su tvrdili i gosti.

No, sudac Terzić pokazao je na bijelu točku, unatoč burnim prosvjedima igrača Mladosti. Kazneni udarac realizirao je Jure Ivanković. Isti igrač je u 43. minuti s pet metara pogodio gredu.

U drugom dijelu susreta Široki je pogodio stativu, promašio nekoliko stopostotnih prilika i onda je kažnjen u 76. minuti. Nakon što je Ivan Crnov izgubio loptu na sredini terena, gosti su izveli savršen kontranapad koji je završio pričuvni igrač Belmin Kobilica pogotkom za 1:1.

Ipak, domaći su na kraju nekako došli do pobjede i to uvjerljive. U 88. minuti svoj drugi pogodak postigao je Ivanković, a samo dvije minute kasnije u strijelce se upisao i Ivan Krstanović koji je pogodio iz neposredne blizine na ubačaj Ivana Crnova.

Uzvratni susreti na rasporedu su 16. ožujka.

Prve utakmice 1/4 finala Kupa BiH:

Sloboda – Sarajevo 2:1
Široki Brijeg – Mladost 3:1
Radnički – Radnik 0:2
Borac – Željezničar (18.00)

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Kožul, Ivanković, Landeka, Menalo (Krstanović), Sesar, Buhač (Crnov), Karačić, Bralić, Kresinger (Ćorluka), Marković.

MLADOST (DK): Lalić, Gačan, Bošković, Šišić, Hrelja, Rizvanović, Hodžić, Poček, Husić, Čović, Asanović.

32 komentara

• kada je bio penal za široki zašto musa nije odmah radio izmjenu da krstjadović puca on je sposoban za penale a vidjoh zapravo vidju da je igrao i kresĆELpasinger kada stručnjaci u širokom dovode takve igrače onda im se vidi znanje,možda iduću godinu dovedu jerku leku i on je igrao u dinamu i za naše strčnjake u upravi je vjerovatno zvučno ime bio je i u ukrajini

• Bilobrk dobar, odradio svoje kod gola nije nista mogao
      Karacic korektno odradio utakmicu
      Dane nijedan duel nije izgubio, imao jednu grešku u dodavanju i propustio dobru sansu na početku utakmice
      Bralic solidno, moze bolje
      Marković nije los bio, ali je imao jednu veliku rupu u igri prije njihovog gola, nije se trudio dovoljno, a onda nakon gola druga prica
      Sesar isto kao i Marković
      Landeku sam danas najmanje primijetio
      Buhac imao par prodora i dobro je odradio poluvrijeme
      Menalo ok odradio posao
      Kresinger los po meni, nikakve koristi od njega nazalost
      Jure osim 2 gola puno petljao kad bi se nasao u zoni suta, a i pogodio je prečku s 5-6 metara
      Krstanovic odličan
      Crnov unio živost i mozda je njegov ulazak ključan bio za pobjedu, njih 2 trenutno nasi najbolji igrači
      Corluka premalo igrao za neku ocjenu, al ajde moze proc

Igra opcenito nije bila dobra iako smo imali nekoliko dobrih prilika, da nije bilo Krstanovica i Crnova ne bi pobijedili.

• ima u srbiji dobri trenera da dovedemo ljupka petrovića sa zvezdom je bio prvak europe 91g ili je bolje da šutim možda djedicu naši u upravi i dovedu bugarski litex je otišao u niži rang

• Opet se sere po Krstanovicu??? Pa lik je najbolji igrac Sirokog u drugom dijelu, da je srece da se svi bore kao on… Penal nije bio cini mi se, ali tako to ide, da nas se malo usutka. Cim dodje sljedeca jaca i vaznija utakmica, bit ce ista stvar kao u nedjelju

• ovi što su bili ili ne na utakmici. široki igrao sa drugim sastavom. psihički se vidi da su igrači slomljeni nakon nedjeljne krađe! utakmica rutinski završena i privedena kraju. sesar neka se malo zamisli na svoje ponašanje kod primljenog gola.
    čuo sam povike prema musi ali nije čovjek kriv ni za nedjelju ni za jučer. u nedjelju je igrao najbolji sastav i imali su uz penal još 10 promašenih šansi. pa ne može je musa zabiti u gol, tu su igrači.
    u nedjelju smo igrali protiv zrin(j)skog, režima i sudaca!!!
    ovdje se sad javljaju HDZovci koji ne smiju protiv velikog vođe pa napadaju trenera da je on kriv za poraz…NIJE!!! pokradeni smo od kriminalne organizacije na čelu sa velikim VOŽDOM!!!
    a Široki?! izdržao je napada od jačih i većih gradova i organizacija nego što su mostar i HDZ, od snažnijih medija nego što su hercegovina.info, rdv, oscar c i vrankić,… samo što nikad s druge strane nisu bili veći dvoličnjaci od ovih!!!!
    gazite nas svuda, ali ja Široki jednostavno VOLIM VOLIM VOLIM VOLIM!!! MALENA MJESTA SRCA MOGA!!!!

• Široki igra odlično prema naprjed , ali rupa je od zada . Obrana je katastrofalna i ne kordinirana . Pojedinci su slabe kvalitete izuzev možda Pandže koji se malo diže svojom borbenošću. Oba golmana prosječna i ne daju neku sigurnost zadnjem redu. Bilo koja ekipa može zabiti gol. Tako mislim da su to glavni problemi loših rezultata u nastavku sezone