Široki u borbenoj utakmici slavio protiv Olimpica

Široki Brijeg je u 12. kolu Premijer lige BiH pred oko 1.000 gledatelja na stadinu Pecara pobijedio Olimpica 2:1.

”Plavo-bijeli” su poveli u 12. minuti kada je nakon kornera sjajno glavom pogodio kapetan Wagner kojemu je ovo bio 105. pogodak u Premijer ligi BiH.

Nekoliko minuta kasnije Brazilac je promašio nemoguće, kada je nakon ubačaja sa strane s dva metra od gol linije prebacio vrata ”Vukova”

Olimpic je u 50. minuti imao stopostotnu šansu, no udarac Muharemovića sjajno je zaustavio Soldo. Ipak, samo pet minuta kasnije Veldin Muharemović je bio precizniji i pogodio za izjednačenje na 1:1.

[105. POGODAK U PREMIJER LIGI BIH] NK Široki Brijeg – FK Olimpic Sarajevo 2:1 !!! Hvala navijačima, bili ste odlični !!!

Posted by Wagner Santos Lago on 18. listopad 2015

Nakon toga utakmica se rasplamsala i prilike su se nizale na obje strane. Široki je opet poveo u 69. minuti kada je sudac Valjić dosudio jedanaesterac za domaće nakon prekršaja Bogičevića na Ivanu Krstanoviću.

Krstanović je sam izveo jedanaesterac i pogodio za 2:1. Olimpic je u posljednjih nekoliko minuta pritiskao vrata Širokog, no gosti iz Sarajeva nisu uspjeli izjednačiti.

22 komentara

• Bravo Široki bravo Zrinjski oba su pobijedila svaka čast. A u Koprivnici Slaven Belupo-HAJDUK 0:1 ale ale volim te Hajduče!

• Prava kako volimo kazat prvenstvena utakmica.Pisi tri boda igra uhh teska na momente losa s nase strane pojedini igraci su fizicki na nivou seoske lige tko je gledao utakmicu zna o kome govorim al ipak tri se boda pisu valjda ce se popravit i igra..Samo Siroki…

• Ayaji zvijer,Crnov ima znanje odlicno je odigrao,Krstanovic dobar vidi se covjek da ima iskustva,Baraban fizicki mora jos se popravit,Wagner nema se sta reci jos jedino da je pogodio onaj zicer al ok,Brekalo nesiguran..Jos jace jos bolje.Klub nek jos malo radi na marketingu publike nece falit

• Pa ne bih se složio sa prethodnim komentarom Široki je pobijedio,a to je najvažnije,međutim igra bez igre,bez ikakvog sadržaja,igrači djeluju tromo nespremno,bezidejno.Najbolji Soldo,Krstanović i Baraban nisu pojačanja,Ayaji nije oduševio ,u fazi obrane nevidljiv,Crnov nejasan kao igrač,Wagi snage za jedno poluvrijeme,ostali solidni…..

• Igra moze samo bolja biti s obzirom na fond igraca. Krstanovic je danas pretrcao pored Pehara mozda i najvise, izborio penal i realzirao ga, ja ne znam sta bi ti? Baraban fizicki nije spreman, to se vidi u svakom kontaktu, njega vec treba na klupu dok ne dodje sebi. Ajayi, ne znam sta je trebao, zabiti dva gola da te odusevi? Na momku se vidi da je brz kao vjetar i klasa od sebe, nitko ga nije mogao cuvati jedan na jedan, samo sto nije bas dobivao puno lopti. Crnov kad je usao bio je vrlo dobar, rastrcan, borben i par puta elegantno pokazao klasu, takodjer moze biti samo bolji, mozda je vrijeme stavljati ga na Wagnerovu poziciju, jer nema potrebe, a ni mogucnosti vise da igra cijelu utakmicu.
      Treba takodjer reci i da je Olimpic nezgodna momcad, narocito za nas, pa nismo ih dobili sest utakmica zadnjih, a ti nezadovoljan jer ne igramo kao Barcelona… Prvenstva se dobivaju kada pobijedjujes, a da i ne igras dobro. Sta bi trebala Sloboda reci sa preokretom u finisu, a pogotovo Zrinjski sa preokretom od 85e nadalje?
      Širokom svaka cast, a za te individualne procjene tvoje, ja ne znam koju si ti utakmicu gledao, kao i sta ocekujes, bit ce da te Liga Prvaka malo zamantala pa kontas svi na Messievoj razini.

• ovaj široki sad ide u banja luku, gore gubi utakmicu, tanka je ovo ekipa da može napraviti nešto protiv ekipe kojoj trebaju bodovi a borcu trebaju definitivno,onda će se ovaj kronično defanzivni musa pravdati pa od borca su gubili zrinjski i željo a vi što hvalite krstanovića to je panjina čovjek i penal po meni je dvojben,baraban,kresinger taj trut danas nije igrao na sreću, taj otpad iz slavonije nam nije potreban kakve mi igrače dovodimo pa kakav vam je sluh u upravi molim vas

• Ma daj ne seri, uvijek vam nesto po volji nije, cuj kakve igrace mi dovodimo, pa jebote daj ti koga mogu dovesti?! Klub je doveo i Crnova, Ajayia, Bralica, itd., jel i to ne valja? Krstanovic, Baraban, Kresinger su sve poznata i provjerena imena iz HNL-a, vrijedilo je riskirati, jer upitno mozda jest u kojem su stanju, ali u cemu je greska kluba sto su im odlucili dati sansu, pa da nisu iskoristili sansu i pruzili im priliku netko bi drugi, a siguran sam da bi ti i takvi danas zugali ‘a nemamo napadaca, a eno Krstanovic slobodan’, npr. Pa jebemu mater ne mora svaki potpisani biti Messi, ali ti koji pricas o ”trutini” uzmi u obzir da je taj isti danas pretrcao mozda i najvise od svih na terenu i izborio i izveo penal za pobjedu. Usput receno, gledao sam na TV-u, penal je cist kao suza, povucen u momentu suta. Ponasate se prebahato, kao da smo u rangu Real Madrida, a dolazimo iz pripizdine od 30 000 stanovnika, halo!

• Bravo. Neki se jednostavno prebahato i umišljeno ponašaju. 3 boda kasnimo za prvim. Borac ćemo dobit garantiram vam ako teren bude dobar. Igramo solidno i što je najvažnije može puno bolje, neki igrači se još traže. Danas je falio Zvone koji je po meni jedan od najvažnijih igrača širokog. Crnov i Pehar mogu igrat još puno bolje. Pehar je među najboljima u svih 11 kola do sad, a garantiram da ovo nije njegov maksimum. Treba ga gurat više naprid i bit ćemo puno opasniji. Pratim ga i kad god je guran na poziciju polušpice i kad mu se dadne sloboda u igri da široki izgleda puno moćnije prema naprid.
            Dajte malo podrške momcima, a ne vazda cjepidlačit i tražit dlaku u jajetu. Uzeli smo 3 boda protiv olimpika kojeg nismo dobili već godinama. 1.pol smo trebali riješit utakmicu.

• za ps mater ja tebi mogu kazati ne seri krstanović je olupina i kvari atraktivnost a penal ću i ja dati od 10 garantiram 8 a on je šutirao i još mu ga je mogao odbraniti taj je zalutao u nogomet i ko je rekao nešto protiv nigerijca i crnova pa oni su jedini biseri uz pehara i vagnera što imamo samo što vagner ne može više od poluvremena vidljivo je to,nemoj pisati gluposti piši objektivno

• Pa, sto ne igras ti onda kad je tako jednostavno i kad bi ti to kao od sale sve zabio? Nije ga samo zabio, nego ga je i iznudio i kretao se odlicno. To sto je malo ‘slampav’ je ‘mozda’ zato sto je dva metra u njemu… Široki ga jos ne koristi na pravi nacin, uvjeren sam da ce dati jos dva, tri gola do kraja polusezone bar.

• Slažem se sa komentarom iznad donekle. Većina ekipa nas je razbila na sredini u ovome prvenstvu. Mislim da se zna razlog. Ivan sesar recimo igra previše alibi,doda prvom do sebe. Po meni je kada nema Kožulja i Landeka bolji izbor. Wagner također je vanserijski igrač ali više nije za 90 minuta što god tko mislio o tome. Baraban definitivni nije pojačanje ali mislim da bi se Krstanovića trebalo sačekati. Ayaji mi se jako svidja. Sviđa mi se njegov okret kada ga suparnički igrač stisne uz out liniju,promjeni smjer kretanja,okrene se i zabije u sredinu. Momak se u primanju lopte riješava igrača. I mislim da je najpotentniji naš igrač. Ostalo je loše. Neznam je li stvar fizičke spreme ili šta. Više nego sretno dobili ali igra jako loša. Zadnjih 20 minuta Olimpik imao 70 posto loptu u nogama. Miljenik sreće smo večeras bili. Sreća pa Regoje ne uvali ono