Široki slavio u Travniku: Wagner postigao 100. pogodak u Premijer ligi BiH!

Široki Brijeg je pobjedom otvorio novu sezonu Premijer lige BiH. ”Plavo-bijeli” su na stadionu Pirota slavili protiv Travnika 1:2, a kapetan Širokog Brijega i najbolji igrač Lige u protekloj sezoni Wagner Santos Lago postigao je 100. pogodak u Premijer ligi BiH.

Domaćini su zaprijetili već u prvoj minuti, no Soldo je bio siguran. Samo dvije minute kasnije, gosti su tražili jedanaesterac. Domaći vratar srušio je Dinu Ćorića, no sudac Valjić nije pokazao na ”bijelu točku”.

Široki je preuzeo konce igre u svoje ruke, a u 9. minuti sjajni Wagner oduzima loptu domaćem braniču, obrušava se prema vratima te lijepim udarcem matira vratara Pecu i dovodi svoju momčad u prednost te se zauvijek upisuje u povijest Premijer lige BiH kao prvi igrač koji je došao do brojke od 100 postignutih pogodaka.

[100. POGODAK U PREMIJER LIGI BIH] NK Travnik – NK Široki Brijeg 0:1 (Wagner 9′)

Posted by Wagner Santos Lago on 26. srpanj 2015

Samo četiri minute trebale su Širokom Brijegu da udvostruči vodstvo. Kožulj je izveo indirektan udarac, a u gužvi pred vratima Pece najbolje se snašao mladi Luka Menalo koji postiže pogodak za 2:0 te se s tim rezultatom otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme otvorio je Travnik velikim pritiskom na vrata Solde, no nisu uspjeli zabiti. Na prvu ozbiljniju priliku čekalo se sve do 68. minute kada je Mate Pehar ubacio na peterac, Wagner je u padu pucao, no lopta je otišla tik uz vratnicu.

Četiri minute kasnije Travnik je bio u stopostotnoj prilici, no zahvaljujući vrataru Soldi i stoperu Brekalo, ‘Veziri’ nisu uspjeli pogoditi.

Travnik je u posljednjih petnaest minuta pritisnuo Široki, a to im se isplatilo u 81. minuti kada Smajić pogađa glavom i vraća nadu domaćima u barem bod u ovom susretu. Pred kraj utakmice ozlijedio se strijelac drugog pogotka Luka Menalo, a unatoč petominutnoj nadoknadi vremena suca Valjića, Travnik se nije ispio dokopati boda.

Široki Brijeg u drugom kolu na Pecari dočekuje Vitez, a Travnik na Piroti dočekuje aktualnog prvaka Sarajevo. Utakmicu je uživo prenosila klupska televizija NKŠB TV.

TRAVNIK: Peco, Terzić, Kovač, Hasanhodžić, Durak, Šivšić, Dudić, Anđušić, Kouadio, Radosavljević, Smajić.

ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Ćorić, Pehar (Barišić), Ivanković, Wagner, Menalo (Landeka), Kožulj (Baraban), Sesar, Brekalo, Bralić, Marković.