Široki slavio protiv Osijeka

Široki Brijeg je u petak u kampu ”Musa-Karačić” na Mostarskom blatu pobijedio hrvatskog prvoligaša Osijeka 2:1. Bila je to druga pripremna utakmica ”Plavo-bijelih” u zimskom ciklusu priprema te ujedno i druga pobjeda.

Domaći su već u drugoj minuti došli u vodstvo. Ivan Baraban je srušen u prodoru, a sudac Bandić pokazao je na ”bijelu točku”. Siguran izvođač bio je Jure Ivanković te do kraja prvog poluvremena nije bilo pogodaka.

Na samom otvaranju drugog dijela susreta, točnije u 47. minuti, nakon ubačaja s desne strane Josipa Ćorluke glavom je mrežu za 2:0 pogodio Luka Menalo.

U 58. minuti Krstanović je srušen u duelu u šesnaestercu te je Široki imao priliku povećati vodstvo. Wagner je izveo najstrožu kaznu, no vratar Osijeka brani udarac, a odbijenu loptu nije u mrežu uspio spremiti Buhač.

[POBJEDA NAD OSIJEKOM ]Druga pripremna utakmica upravo je završena pobjedom našeg kluba protiv NK Osijeka rezultatom 2:1. Pogotke za našu momčad postigli su Ivanković i Menalo.

Posted by NK Široki Brijeg on 29. siječnja 2016

Osijek je 71. minuti sjajnim pogotkom Peroševića ublažio poraz.

Široki Brijeg sljedeću pripremnu utakmicu igra 3. veljače u kampu ”Musa-Karačić” protiv Branitelja, a 6. veljače protiv Rijeke na Rujevici.

Trener Slaven Musa u ovom susretu dao je priliku svim igračima osim nedovoljno oporavljenog Špikića i vratara Solde.

U petak u 19.00 sati u hotelu Park održat će se ”Plavo noć” Nogometnog kluba Široki Brijeg.