Široki se ispuhao na Čapljini

Široki Brijeg je u pripremnoj utakmici slavio s visokih 6:1 protiv federalnog prvoligaša Čapljine. Bila je to prva utakmica ”Plavo-bijelih” nakon što ih je u utorak preuzeo novi trener Branko Karačić.

Susret je odigran na glavnom terenu Trening kampa ”Musa-Karačić” na Mostarskom blatu, a kasnio je 20 minuta zbog vrućine.

Mrežu gostiju načeo je Ivan Krstanović u 33. minuti na ubačaj Ivana Crnova te se s tim rezultatom otišlo na poluvrijeme. U nastavku susreta Miloš Bratić je izjednačio na 1:1 u 51. minuti, a zatim je Široki proradio i utrpao pet komada.

Jure Ivanković u 55. minuti pogodio je za 2:1, a novak u momčadi Antonio Repić u 70. minuti povisuje na 3:1. Samo tri minute kasnije Wagner Santos Lago pogađa za 4:1. Zadnja dva pogotka postigao je raspoloženi Stefan Barić, također novi igrač u momčadi s Pecare, u 83. i 87. minuti te je konačni rezultat glasio 6:1.

Karačić je dao priliku svim igračima, osim vrataru Bilobrku i stoperu Slavku Braliću koji je nakon operacije ramena trenirao odvojeno od momčadi, a timu su priključena i tri juniora. Spomenuti Bralić bi trebao biti spreman za prvo ili drugo kolo Premijer lige BiH.

Utakmica je kasnila 20 minuta zbog vrućine, a sudac je u nekoliko navrata bio prinuđen praviti stanku za osvježenje. Posljednju provjeru pred početak nove sezone Široki će imati u nedjelju na Pecari protiv Mladosti Doboj-Kakanj.