Široki s visokih 19 razlike slavio protiv Izviđača

Rukometaši Širokog u subotu su u dvorani SRC Tucak upisali visoku pobjedu od 41:22 (19:12) nad Izviđačem iz Ljubuškog u susretu 8. kola Prve lige Rukometnog saveza Herceg-Bosne.

Igrači trenera Mihovila Bilaća tako su uvjerljivom pobjedom otvorili proljetni dio prvenstva, a da će utakmicu riješiti u svoju korist dalo se naslutiti već na samom otvaranju gdje su domaći u prvih deset minuta imali prednost od sedam pogodaka razlike. Gosti su u posljednjih desetak minuta prvog dijela susreta uspjeli smanjiti zaostatak na četiri pogotka te nisu dali domaćinu da se ”odlijepi”, a na odmor se otišlo pri rezultatu 19:12.

U nastavku susreta Široki je puno bolje igrao u obrani dok se efikasnost u napadu popravila te su do kraja susreta prednost konstantno povećavali i na kraju slavili s +19.

Domaće su do pobjede predvodili Frano Slišković s 12 te Ivan Šaravanja s 11 pogodaka. Osam je pridodao Mate Marušić, a Tomislav Kvesić pet. Kod gostiju najraspoloženiji bio je Dedić sa sedam pogodaka.

Deveto kolo igra se sljedećeg vikenda, a Široki dočekuju Novu Bilu.