Široki razbio Mladost

Košarkaši Širokog s uvjerljivih 100:77 (21:18, 27:17, 31:20, 21:22) pobijedili su Mladost iz Mrkonjić Grada u susretu 14. kola Lige 10 igranom u dvorani Pecara.

Domaćini su otvorili utakmicu serijom 10:2, no do kraja prve četvrtine gosti su uspjeli smanjiti zaostatak na -3. U nastavku susreta igrači trenera Mladena Vuškovića zaigrali su puno bolje te su na odmor otišli s +13 (48:35).

U trećoj četvrtini Široki je povećao ritam da bi u posljednju četvrtinu ušli s velikom prednošću od 24 koša razlike. Posljednju dionicu susreta domaći su igrači rutinski odradili te ne kraju slavili s +23 (100:77).

Franko Kaštropil s 22 koša, osam skokova i pet asistencija predvodio je Širokobriježane do šeste pobjede u Ligi 10. Ivan Karačić ostvario je double-double učinak (19 koševa i 12 skokova) dok je Mateo Drežnjak ubacio 15 koševa. Dalibor Peršić pridodao je 14, a Dario Drežnjak 12 koševa.

Kod gostiju vrijedi izdvojiti Bojana Stanojevića sa 16 te Đorđa Aleksića s 15 koševa.