Široki prekinuo negativan niz i slavio protiv Mladosti

Široki Brijeg je u 23. kolu Premijer lige BiH na Pecari svladao Mladost iz Velike Obarske (2:0) te tako prekinuo niz od četiri utakmice bez postignutog pogotka.

Široki Brijeg je poveo već u 4. minuti iz jedanaesterca. Zakarić je srušen, a siguran realizator bio je Jure Ivanković. ‘Plavo-bijeli’ su nastavili pritiskati bunker gostujuće momčadi, no nisu uspjeli zatresti mrežu do poluvremena.

U nastavku susreta Široki je i dalje držao konce igre u rukama, no u 57. minuti, nakon greške obrane, igrač Mladosti našao se sam pred Soldom koji odličnom intervencijom spašava mrežu svoje momčadi.

U 64. minuti Široki je udvostručio prednost. U gužvi u gostujućem šesnaestercu srušen je Zvonimir Kožulj koji je i realizirao jedanaesterac.

Do kraja susreta prijetio je domaćin, no rezultat se nije mijenjao.

Široki je ovu utakmicu igrao bez klasičnog napadača, a Slišković je odmarao najboljeg igrača Wagnera za nedjeljni derbi na Koševu. Susret na Pecari počeo je sa deset minuta zakašnjenja, s obzirom da se u početku u zapisniku u momčadi Mladosti nisu našla trojica igrača mlađih od 21 godine, što nalažu propozicije NS BiH.

Ovom pobjedom Široki Brijeg je zadržao vodeće mjesto Premijer lige BiH sa 49 bodova, koliko ima i Zrinjski nakon današnje domaće pobjede nad Borcom.