Široki praktički osigurao četvrtzavršnicu Kupa BiH

Nogometaši Širokog Brijega su u prvoj utakmici osmine završnice Kupa BiH igranoj na stadionu Goal slavili protiv federalnog prvoligaša Orašja 0:3 te tako praktički osigurali plasman u daljnju fazu natjecanja.

Slaven Musa je na teren poslao kombinirani sastav, odnosno igrače koji imaju manju minutažu u prvenstvenim susretima.

”Plavo-bijeli” su došli u vodstvo u 22. minuti eurogolom Luke Menala koji je sjajno pogodio rašlje s dvadesetak metara. Osam minuta kasnije Široki Brijeg je udvostručio vodstvo iz jedne kontre kada se Ivan Buhač našao s vratarem Orašja ”jedan na jedan” i mirno poslao loptu u mrežu.

U nastavku susreta Široki je nastavio disciplirano igrati, a u 53. minuti nakon lijepe akcije, Landeka je uposlio Josipa Ćorluku koji je s pet metara matirao gostujućeg vratara za 3:0.

U drugom poluvremenu za goste su još zaigrali Baraban, Pehar i Ayaji, a upravo je ovaj posljednji imao dvije prilike za postizanje pogotka neposredno nakon ulaska u igru, no lopta nije htjela u mrežu.

Uzvratni susreti su na rasporedu 4. studenog.