Široki pao na Bilinom polju

U derbiju sedmog kola Premijer lige BiH igranom na stadionu Bilino polje u Zenici, Čelik je uspio svladati Širokog Brijega (2:1) te ga tako preskočiti na prvenstvenoj ljestvici.

Sjajno su domaći nogometaši otvorili susret te su već u drugoj minuti došli u vodstvo. Lopta je ubačena iz auta, Karić se odlično zagradio, ubacio loptu na peterac, a Karić je preciznim udarcem zatresao mrežu vratara Solde.

U nastavku susreta Široki Brijeg je imao terensku nadmoć, no niti uvjerljivi posjed lopte i velik broj kornera nije išao na ruku Širokom jer nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti vratima Adilovića. Najozbiljnije prilike propustili su Kresinger i Wagner. U prvom dijelu gostujući igrači tražili su jedanaesterac kada je u zračnom duelu srušen Kožulj, no sudac Jakupović nije se oglasio.

Drugi dio utakmice donio je nešto življu igru, Široki je vršio konstantan pritisak no nije uspio zaprijetiti Čeliku. Mogli su Zeničani udvostručiti vodstvo sredinom drugog dijela, a nakon velike gužve oko šesnaesterca Širokog, domaći nisu uspjeli pogoditi.

Točku na ”i” postavio je povratnik u momčad Salčinović, nakon greške domaće obrane, koji je udvostručio vodstvo Čelika u 85. minuti.

Trener Širokog Brijega Davor Mladina prvu je izmjenu izvršio u 80. minuti kada je u igru umjesto Crnova ušao Luka Menalo, a upravo je taj igrač sjajnim solom prodorom uz gol liniju asistirao Kresingeru koji je postigao počasni pogodak za Širokobriježane u 90. minuti. Naknadno je još u igru umjesto Sesara ušao Kožul.

U osmom kolu, koje se igra već sljedećeg vikenda, Čelik će ugostiti Drinu, a Široki Brijeg novog premijerligaša Mladost Doboj-Kakanj.

Čelik je ovom pobjedom skočio na treće mjesto, dok je Široki upravo s tog mjesta pao na peto, a ukoliko Sarajevo u četvrtak ostvari pozitivan rezultat, ”Plavo-bijeli” će pasti na šesto mjesto. Domaće utakmice bojkotiraju ”Robijaši”, dok je skupina od 30-ak ”Škripara” bodrila Široki Brijeg tek od drugog poluvremena.

[KRAJ] NK Čelik Zenica – NK Široki Brijeg 2:1 (1:0)Nažalost, doživjeli smo poraz u derbiju na Bilinu Polju. Domaći su…