Široki izgubio utakmicu i igrača

U okviru 10. kola prvenstva BiH za košarkaše, u četvrtak navečer je u tuzlanskom Mejdanu Sloboda pobijedila Široki rezultatom 85:69 (19:22, 27:15, 20:12, 19:20). Posljednju utakmicu u dresu Širokog odigrao je Amerikanac Kevin Brown koji je raskinuo ugovor s klubom.

U prvoj četvrtini ekipe su se naizmjenično smjenjivale u vodstvu. Širokobriježani su najveću prednost imali u četvrtoj minuti (8:12, Jure Zubac), a Tuzlaci su dvije minute kasnije serijom 7:0 preokrenuli na 15:12 tricom Enesa Latifagića, za njihovo najveće vodstvo do tada.

Gosti su ipak ovaj dio susreta riješili u svoju korist 19:22, a valja reći da su najčešće pogađali Ante Đugum i Dario Drežnjak, javila je Fena.

Nakon šestog izjednačenja (25:25 u 18. minuti), krenula je serija pogodaka domaćih. Najraspoloženiji je ponovno bio Almir Hasandić. Kapetan domaćih u prvom poluvremenu ubacio je 18 koševa i bio je jedini igrač susreta s dvoznamenkastim učinkom u tom dijelu utakmice.

Razlika se povećavala, a najveća je iznosila 46:35 u 19. minuti nakon pogotka Mirsada Pilavdžića. Prvi dio utakmice OKK Sloboda riješila je u svoju korist rezultatom 46:37.

Pobjednik je riješen dvije minute prije isteka treće četvrtine kada se među strijelce ”umiješao” Amerikanac Devonte Brown koji je svojim devetim košem donio momčadi Velimira Gašića najveću prednost – 64:47, piše Fena.

U preostalom dijelu susreta domaći igrači nisu dozvolili gostima da im ugroze pobjedu, uspješno čuvajući zasluženo stečenu prednost.

Tuzlacima je ovo četvrta uzastopna pobjeda kojom su se zadržali među četiri vodeće močadi prvenstva.

Najviše koševa u ekipi OKK Slobode postigli su Almir Hasandić 23, Enes Latifagić 15 i Devonte Brown 13, a u momčadi Širokog Ante Đugum 15, Dario Drežnjak 13 i Ivan Karačić 12 poena.