Široki izgubio od Slobode u dramatičnoj završnici

U okviru 17. kola košarkaške Lige 12, Sloboda je u nedjelju navečer u Tuzli pobijedila Široki rezultatom 71:70 (24:13, 15:29, 16:13, 16:15).

Domaći košarkaši u 10. minuti su imali prednost od 24:13, ali su u narednih šest minuta postigli samo dva koša, a primili su 18, nakon čega je Široki poveo 26:31.

Sloboda se poslije vratila, a momčadi su se naizmjenično smjenjivale u vodstvu, da bi pobjednik bio odlučen u zadnjim trenucima utakmice.

Mirza Hrnčić je od četiri slobodna bacanja ubacio tri za 68:69, a u preostalih 15 sekundi Edi Sinadinović je trojkom donio pobjedu tuzlanskoj momčadi dvije sekunde prije kraja susreta.

Najefikasniji u domaćoj momčadi bili su Mihailo Sekulović sa 14, Mirza Hrnčić i Edi Sinadinović sa po 11, te Almir Hasandić sa 10 koševa. U ekipi Širokog najviše koševa ubacili Andrija Ćorić 16, Maj Kovačevič 14, a Ivan Novačić 12 koševa.