Široki Brijeg slavio protiv Slobode, remi Zrinjskog i Željezničara

Široki Brijeg je pred 500-injak gledatelja na stadionu Pecara slavio 1:0 protiv tuzlanske Slobode pogotkom Borisa Pandže u 37. minuti u susretu 19. kola Premijer lige BiH.

‘Plavo-bijeli’ su dobro otvorili susret, a prve prilike propustili su Ćorić u 6. te Ćorluka u 9. minuti. U 11. minuti Wagner je mogao zatresti mrežu Pirića. Branič Slobode je traljalo vratio loptu svom vrataru koju je presjekao Wagner, no njegov prizemni udarac odlazi tik do vratnice.

U nastavku Sloboda je prijetila preko Zebe i Mujkića, no Soldo je bio siguran.

U 37. minuti Široki Brijeg dolazi do vodstva. Zakarić je izveo korner, Buhač je spustio loptu na drugu stativu, a loptu je u mrežu pospremio Boris Pandža.

Sloboda je pred kraj poluvremena imali najbolju priliku kada je Mujkić udarac glavom s pet metara obranio Soldo.

Na samom početku drugog poluvremena Zakarić je propustio realizirati stopostotnu priliku, a njegov je udarac sjajno obranio vratar Pirić. U nastavku susreta Tai i Peko su ušli u igru te unijeli dosta ritma u dosadno drugo poluvrijeme.

U posljednjih desetak minuta Sloboda je prijetila u par navrata, a Mehidić je s velike udaljenosti zamalo iznenadio Soldu u posljednjoj minuti susreta.

Široki Brijeg u 20. kolu gostuje Zvijezdi u Gradačcu.

Od ostalih susreta 19. kola, vrijedi izdvojiti remi Zrinjskog i Željezničara, taj rezultat najviše odgovara Širokom s obzirom da lider prvenstva sada Željezničaru bježi šest, Zrinjskog sedam bodova. Sarajevo je slavilo protiv Mladosti 4:0 te izbilo na drugo mjesto prvenstvene ljestvice.