Široki Brijeg odnio puni plijen iz Prijedora

Nogometaši Širokog Brijega su u Prijedoru u sklopu 9. kola Premijer lige BiH slavili minimalnu (0:1) pobjedu protiv Rudara te su tako s nova tri boda skočili na drugo mjesto sa 17 bodova, a isto toliko ima trećeplasirana Sloboda koja svoj susret igra u nedjelju protiv Mladosti.

Prvi dio susreta nije donio skoro nikakvog većeg uzbuđenja. Obje momčadi su imale po jednu ozbiljniju priliku te se s 0:0 otišlo na odmor.

U nastavku susreta Široki Brijeg je puno bolje zaigrao te imao terensku inicijativu. Sredinom drugog dijela Rudar je opasno živio, a Širokobriježani su u nekoliko navrata prijetili preko Wagnera, Crnova i Kožulja dok je Kresinger promašio stopostotnu priliku s pet metara nakon što mu je loptu glavom sputio Crnov. Udarac napadača Širokog Brijega završio je iznad vrata.

”Plavo-bijelima” se pritisak isplatio u 72. minuti kada je preciznim udarcem s vrha šesnaesterca pogodio Mate Pehar za vodstvo Širokog Brijega 1:0, a na kraju će se ispostaviti i pobjedonosni pogodak.

Gosti su do kraja susreta mirno čuvali prednost te odnijeli iz Prijedora tri važna boda. Ove momčadi sastat će se ponovno u utorak na Pecari u sklopu šesnaestine finala Kupa BiH. Zanimljivo, Rudar je do danas bio jedina momčad koju Široki Brijeg nikada nije pobijedio u gostima u Premijer ligi.

Susret je uživo iz Prijedora prenosila klupska televizija NKŠB TV s četiri kamere u HD-u, a gostujuća momčad imala je potporu skupine od 20-ak Škripara.

40 komentara

• Losa igra jako losa,koda su cuvali nulu protiv onih levata,ali bas levata!Bravo za prijenos,bolja slika nego na mojoj led tv,svaka cast za to.Musa digni tu momcad,ko curice jebote.Bravo Skripari!

• Tooooooooo Mata!
    Igra je bila malo tanja, posebno prvo poluvrijeme, ali bodovi se pisu. Drugo poluvrijeme puno bolje. Drugi prvenstva osvajaju sa losim igrama, sve 1:0, 1:0, 0:1 …..

• e bas su ostali bolji sacuvali gol dali gol i sta ces bolje cuj losa igra tko misli da moze bolje nek se skine s laptopa i izvoli bolje losija igra s pobjedom vec dobra igra s golom u mrezi boze boze nikad zadovoljni naprid siroki svaka cast

• Kad zrinski dobije rudara zrinski dobar kad ih mi dobijemo rudar levati gonite se svi s takim komentarima musa samo nastavi

• Igra jako loša.Prvo poluvrijeme užas živi. Rudar pravio presing na zadnju liniju a naši kao da protiv Reala igraju. Nikako iznijeti loptu. Drugo poluvrijeme bolje,Rudaru nestala sredina svjesno ili nesvjesno neznam. Imali smo puno sreće i to je to. Bralića vanka. Čovjek kao da dvije lijeve noge ima. Par puta loptu cijelu danas promaši. Veliku nesigurnost u obranu unosi. Kresinger out. Kada on igra igra Širokog se svede kao i njegova -tromo,litavo,na guzove. Nikakav presing na obranu. Jednostavno čovjek nije za našu ekipu. Prijenos vrhunski. Nadam se da će još gostujućih biti prenošeno.

• E moj “anonimno”. Svi su te uočili, jer ti ne radiš ništa osim što kakiš gluposti po portalima. Jesi li ikada išta u životu učinio korisno? Jesi li ikad napisao ijedan tekst koji nije zlurad?

• Prijatelju nisam ja uočen već baš ti. Ja nemam nikakvu korist što pišem niti interes. Ako je zlurad što sam napisao da je prvo poluvrijeme užas bilo i da su Kresinger i Bralić loši onda si ti slijep. To smo svi vidjeli. Nemam protiv njih ništa. Ni protiv koga. Uostalom rekao sam da je prijenos vrhunski. Bolje drugo poluvrijeme. Evo i Mate Pehar je igrač za jače momčadi od Širokog. A ako je zlurad što kritiziramo pojedince i igru Širokog ponekad onda ukinite i navijačku grupu i zabranite nama širokobriježanima koji nemamo koristi od kluba da gledamo utakmice jer sam na svakoj domaćoj bio. Budi pozdravljen

• I još nešto prijatelju. Ne pamtim kada sam komentirao išta na bilo kojem portalu, neovisno. Prijatelju kada komentiraš imaš gore ime. Možeš upisati a možeš ne upisati. Kada ne upišeš stoji ti anonimno hahaha. Nemoj se prijatelju sa svima svađati. Evo nisam imao lošu namjeru ali ispalo da ja blatim sve po redu. Jesi as. Ugodan ostatak dana. ˇA NK Širokom pobjedu protiv Slobode.

• Može pričati tko sta hoće ….. ali treba se svatko ustati i reci Hvala Upravi kluba na čelu sa predsjednikom……ovo što ima siroki nema nitko……stadion najbolji u BiH……kamp najbolji u BiH….čisti hrvatski klub……a na kraju opet pojedincima nevalja klub….Al takvi su rođeni nezadovoljni i anti hrvatski su odgojeni

• Zasto bi mi smetalo?Nego prestanite biti velike rvatine i ultra katolici,prestanite brojat krvna zrnca.Kladim se sutra kad bi doveli srbina kakvog ginuo bi za dres vise nego ijedan domaci

• Gostu ne seri.Mogao bi u maricu pa u SUP pa da te obrate naši milicionari, tko se još Hrvatstvom busa nego onaj tko od toga interesa ima. Mene u životu najviše zajebaše naše aharvatine sa kupljenim diplomama. Bog i …..i.

• Bravo Široki. Derbi Hajduk-Dinamo opet usro Bruno Marić. Nije dosudio čisti penal za Hajduk, a vrlo sumnjivi za Dinamo odmah. Sve su to igre Maminja i ekipe. Još da useru reprezentaciju i nas nogomet će potonuti do dna. Marš iz HR Nogometa kompletni HNS. Na čelu sa Šukerom i Mamićem!!

• Čestitka Širokom na pobjedi.Utakmica katastrofa,igra Širokog negledljiva jalova ,imam osjećaj da su se igrači posvađali sa loptom,bezidejna igra,ali očito da mora biti tako par igrača uopće ne učestvuje u igri.Dokle čekati Crnova mislim da je potrošio sve kredite,Wagner totalno neprimjetan Kresinger nikako da se uklopi u igru.

• Dečko jel ti plaćaš igrače, pa im odredjuješ koliko ćeš nekog čekat i ko se uklopio a ko nije. Donsi šolde pa se kurči…

• Zrinjski igra citavu polusezonu katastrofa, ali ima rezultat. I tko ce mu sta prigovoriti? Široki s ovoliko kvalitetnih igraca je konacno dobio normalnog trenera koji ce to posloziti, a ima jos puno prostora. Crnov igra sasvim dobro zadnje utakmice, njegova je i asistencija zadnju utakmicu. To sto ljudi ocito ocekuju da rijesava svaku utakmicu, a tek dosao, to je neka druga prica, momak ima ogromni kapacitet i zasluzuje da igra, ne prilagodi se svatko u pet utakmica.

• čestitke na pobjedi a da ovoga gore pitam Jeli to MUJO KEMAL LJUBO MAKA DEDO I OSTALI LEZILJEBOVIĆI U KLUBU NAPREAVILI NEŠTA OD SVOJIH NOVACA ZNAM DA VI PLAĆENICI MORATE TAKO PISATI ALI JE ISTINA NA DEUGOJ STRANI MOŽDA BIH NEKI DRUGI SA ONOLIKO NOVACA NAPRAVILI PUNO VIŠE VIDITE IN ŠTO SU IMALI DEVEDESETIH A ŠTO SADA PAMETNOM DOSTA

• Šime, jebo te DEDO, MAKA, LJUBO o ostali ljeziljebovići. Jesu li sa tvojim parama to napravili i šta su mogli više napraviti? Reci mi molim te kao velika stručnjakinja

• Bravo Široki pišu se bodovi ko sutra pamtiti igru Hajduk je igrom razbia Dynamo ali piše se rezultat ne igra VELIKI PLUS što je i dalje Široki JEDINI HRVATSKI klub u kojem igraju HRVATI a ne ka Zrinjski u kojem Hrvate možeš stavit na prste jedne ruke isto stanje kao u zagrebačkom Dynamu ponosu purgera i hrvata…Bog i Hrvati…

• dali mozda netko zna gdje se skriva ona napuhana seljacina sto izmlati babu????? Spremni smo da osvetimo svoje!!!!!!!!!!!!

• ma sta ovaj zaza pise markovic prestar stalno ozlijeden ocito komentare pise neko ko pojma nema o igracima nk siroki momak nit je star cak stavise mlad moze ici u mirovinu po broju odigranih utakmica a po starosti i ozljedama nema govora