Široki Brijeg neočekivano izgubio od Sloge iz Ljubuškog

Široki Brijeg je u subotu u kampu Musa-Karačić doživio neočekivani poraz od Sloge iz Ljubuškog (2:4) u drugoj pripremnoj utakmici.

Iako je Široki Brijeg igrao u kombiniranom sastavu, s dosta juniora u momčadi, pa čak i jednog kadeta, poraz im ipak nije dobro ”sjeo”.

Prvo poluvrijeme nije donijelo izglednu priliku na obje strane, sve do 45. minute kada za vodstvo novopečenog federalnog prvoligaša pogađa Vila.

U drugom poluvremenu u igru su ušli skoro svi prvotimci ”Plavo-bijelih” dok su stoperske pozicije zauzeli Šaravanja te kadet Nikić.

No, uskoro je uslijedio novi šok za Širokobriježane, u 54. minuti za 2:0 pogađa Handžić. Ubrzo nakon toga u šesnaestercu Ljubušaka srušen je Menalo, a Wagner iz najstrože kazne pogađa gredu.

Sloga je ostala bez igrača u nastavku igre, a povratnik u momčad Širokog Briejga Mate Pehar u 62. minuti smanjuje rezultat na 1:2. U 74. minuti jedanaesterac za Slogu, a siguran realizator bio je Serdarević. Za dvije minute kapetan Wagner izlazi pred gostujućeg vratara te smanjuje rezultat na 2:3. Konačan i iznenađujući rezultat 2:4 u 88. minuti postavlja Ramić.

Široki Brijeg u ponedjeljak odlazi na Kupres, a trener Davor Mladina, u izjavi za portal Jabuka.tv, otkrio je da će ići svi igrači, pa i oni ozlijeđeni, što bi značilo da na dodatne pripreme ide 25 igrača.

Momčad s Pecare muku muči s ozlijeđenim igračima, a ponajviše onima na poziciji stopera. Tako su danas kao ”prva pomoć” uskočili Šaravanja, igrač Čapljine, te kadet Širokog Brijega Nikić. Nakon što se jučer ispostavilo da novopridošli stoper Jozo Špikić neće igrati minimalno šest mjeseci, danas je trener Mladina u izjavi za portal Jabuka.tv kazao da stvari s Borisom Pandžom ne stoje najbolje, te da će klub brzo morati angažirati jednog, a možda i dva stopera.

U nastavku poslušajte ostatak izjave trenera Širokog Brijega Davora Mladine.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Brekalo, Barišić, Karačić, Čolak, Odak, Landeka, Ivanković, Matić, Lončar, Bondža (još su igrali: Soldo, Šaravanja, Nikić, Kožul, Marković, Ćorić, Pehar, Wagner, Menalo, Ćorluka, Buhač). Trener: Davor Mladina.

SLOGA: Hrstić, Vila, Handžić, Vegar, Vasilj, Stjepanović, Kraljević, Ljubić, Brajković, Grgić, Pažin (još su igrali: Brkić, Diabang, Bubalo, Petrović, Miličević, Serdarević, Mišić, Ramić). Trener: Damir Vučić.