Shirak šokirao Zrinjski u 97. minuti, utakmicu zasjenio incident domaćih navijača

Nogometaši Zrinjskog ostali su bez plasmana u drugo pretkolo Europske lige. Zrinjski je u uzvratu prvog pretkola pobijedio armenski Shirak s 2:1, no Armenci idu dalje jer su u prvoj utakmici slavili s 2:0.

Zrinjski je iz Europe ispao šokantno jer je u sedmoj minuti sudačke nadoknade imao željenih 2:0. No dok su igrači domaćih čekali produžetke Afrikanac Bougouhi iskoristio je smušenost domaće obrane i postigao pogodak dovoljan za prolaz.

Tako je završio europski nastup Zrinjskog u Europi već u prvom pretkolu, a dojam je da je Zrinjski ispao od puno slabije momčadi. No, Mostarci će dugo sanjati napadača iz Obale Bjelokosti Bougouhija koji im je postigao tri gola u dvije utakmice.

Trener Vinko Marinović u odnosu na prvu utakmicu napravio je četiri izmjene, pa su od prve minute nastupili Danijel Stojanović, Goran Zakarić, Aleksandar Radulović i Jasmin Mešanović.

Napadačka formacija Zrinjskog uspjela je stvoriti puno prilika u prvom dijelu, no kada bi domaći igrači i pogodili vrata ispriječio bi se vratar Ermakov.

Najbliži da dođe do željenog pogotka Zrinjski je bio u 42. minuti kada je iz okreta šutirao Ognjen Todorović, no zamalo je promašio desnu vratnicu. Ipak, dvije minute kasnije domaći su mogli primiti pogodak.

U kontri je bio najopasniji igrač gostiju Bougouhi koji je dobro šutirao, ali je Ratko Dujković odlično intervenirao.

U drugom poluvremenu Zrinjski je pokušavao, no nervoza je rasla. Narasla je i na tribinama što je eskaliralo neredima i kratkim prekidom.

Ipak, u 80. minuti domaćinu se produžila nada. Jedan igrač Shiraka igrao je rukom u svom šesnaestercu, sudac Proske pokazao je na bijelu točku, a siguran realizator bio je Jasmin Mešanović.

Pet minuta kasnije stadion je eskplodirao. Slobodan udarac s nekih 20 metara izveo je Miloš Filipović koji je majstorski pogodio gornji lijevi kut Ermakovog gola.

No, dok su svi vjerovali da će se igrati dodatnih 30 minuta, u sedmoj minuti sudačke nadoknade, jer je produženo osam minuta zbog prekida, Bougouhi je opet iskoristio pogrešku domaćih, prošao Dujkovića i mirno poslao loptu u praznu mrežu.

U tom trenutku svi igrači Zrinjskog pali su na travu, jer zbog tri pogreške u dvije utakmice neće igrati drugo pretkolo.

Shirak će u drugom pretkolu igrati protiv švedskog AIK-a koji je u uzvratu s 4:0 deklasirao finski VPS.