Senzacionalni Partizan na maksimalnom učinku

Nogometaši Partizana svladali su u četvrtak navečer u Augsburgu domaćeg bundesligaša sa 3:1, u utakmici 2. kola skupine L Europske lige.

Partizan je u prethodnoj utakmici u Beogradu pobijedio nizozemski AZ Alkmaar sa 3:2 i sada je na čelu tabele jedini s maksimalnim učinkom.

Strijelci su bili Živković u 31. i 62. i Dong-Won Ji (autogol) u 54. za Partizan, a Bobadil-a u 57. minutu za domaćina.

U drugoj utakmici AZ Alkmaar je na domaćem terenu savladao Athletic Bilbao sa 2:1.

U derbiju skupine J Europske lige Monaco i Tottenham su odigrali bez pobjednika 1:1, dok je Fiorentina u skupini I rutinski odradila gostovanje u Lisabonu pobijedivši Belenenses 4-0.

Spursi su u Kneževini poveli u 35. minuti golom Erika Lamele. Dele Alli je pucao, Danijel Subašić sjajno obranio, no Lamela je odbijanac pospremio u mrežu momčadi iz Kneževine. Monaco je uspio izjednačiti u 81. minuti, a strijelac je bio Stephan El Shaarawy na asistenciju Nabila Dirara, prenosi Hina.

U drugom susretu iz ove skupine Karabag je u Bakuu pobijedio Anderlecht 1:0 golom Richarda Almeide.

U skupini I Fiorentina je rutinski odradila gostovanje u Lisabonu kod Belenensesa pobijedivši 4:0. ‘Viole’ su povele u 18. minuti golom Federica Bernardeschija, a u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Khouma Babacar je povisio na 2-0. Treći gol za goste u 83. minuti je zabio bivši igrač zagrebačkog Dinama Tonel, ali u vlastitu mrežu, a uvjerljiv trijumf lidera Serie A potvrdio je Giuseppe Rossi u posljednjim trenucima susreta.

U drugom susretu iz skupine Basel je pobijedio Lech 2:0. Švicarci su slomili suparnika tek nakon što su ostali s igračem više. U 49. minuti je isključen Karol Linetty, a šest minuta kasnije Birkir Bjarnason dovodi domaćine u vodstvo. Basel je pobjedu potvrdio u 89. minuti golom Embola.

U skupini G Dnjipro je na gostovanju pobijedio Rosenborg 1:0. Pogodak odluke zabio je Jevhen Seleznjov u 80. minuti.

U skupina H Lokomotiv je u Moskvi bez većih problema pobijedio albanski Skenderbeu 2:0 golovima Baye Niassea (35) i Aleksandera Samedova (73), a u drugom susretu Bešiktaš i Sporting su odigrali 1:1. Gosti su poveli u 16. minuti golom Bryana Ruiza, a izjednačio je Gokhan Tore (61).