Senzacija u Areni: Zagreb pobijedio trostrukog prvaka Europe

Rukometaši PPD Zagreba priredili su iznenađenje na otvaranju Lige prvaka. U prvome kolu skupine A svladali su u zagrebačkoj Areni, pred 10.000 gledatelja, favorizirani Kiel predvođen Domagojem Duvnjakom 27:25 (9:13).

Trostruki prvaci Europe (2007., 2010., 2012.) i prvaci Njemačke u posljednje tri sezone u prvom su poluvremenu djelovali kao nepremostiva prepreka za mladu ekipu Zagreba. Vodili su gotovo cijelo poluvrijeme, a njihova se prednost kretala od dva do pet golova razlike. Na poluvrijeme su otišli s plus četiri.

No, u drugom dijelu kao da je nova i preporođena ekipa Zagreba izašla na teren. Nakon vodstva Kiela 15:10 u 33. minuti, Zagrebaši su u sljedećih 16 minuta napravili seriju 11:3, uz četiri gola Zlatka Horvata, i poveli 21:18. Gosti su se ipak vratili. Dvije minute prije kraja došli su na minimalni zaostatak (24:25), ali igrači Zagreba ipak su smogli snage za veliku pobjedu.

Najučinkovitiji kod PPD Zagreba bili su Zlatko Horvat i Sandro Obranović s po šest golova, a Luka Stepančić i Ilija Brozović postigli su po četiri. Filip Ivić upisao je deset obrana.

U momčadi Kiela Palmarsson, Sprenger i Vujin postigli su po četiri, a Duvnjak tri pogotka.

U sljedećem kolu 5. listopada hrvatski prvak gostuje u Francuskoj kod Paris Saint Germaina.