Sarajevo se uvjerljivom pobjedom u Bijeljini vratilo u vrh

Susretom između Radnika i Sarajeva u petak je u Bijeljini počelo deveto kolo nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Aktualni prvak BiH je deklasirao domaću momčad rezultatom 0:3, a prvi pogodak Sarajevo je postiglo već u 10. minuti, nakon odlične akcije u kojoj je Leon Benko asistirao Krsti Velkoskom.

U prvom poluvremenu je gostujuća momčad imala mnogo više od igre i napravila je nekoliko prilika za postizanje pogotka, ali u prvih 45 minuta gledatelji su mogli vidjeti samo jedan pogodak.

Nastavak susreta donio je ponovno mnogo bolju igru Sarajeva, koje je odlučno krenulo postići novi pogodak i završiti posao u Bijeljini. Dominacija ”Bordo” momčadi se isplatila već u 52. minuti kada je Benko postigao drugi pogodak sarajevske momčadi.

Konačnih 3:0 postavio je Ševko Okić 14 minuta kasnije. Sarajevo je osvojilo važna tri boda kojim se vraća u sami vrh ligaške ljestvice.

Ostali susreti 9. kola na rasporedu su u subotu i nedjelju, a derbi kola će biti odigran u subotu u Banja Luci gdje Borac dočekuje neporaženi Zrinjski.