Rukometašice Gruda uvjerljive u derbiju protiv Ilidže

Rukometašice Gruda, aktualne prvakinje BiH, upisale su sigurnu pobjedu protiv Iližde 33:25 (13:9) u derbi susretu šestog kola Premijer lige BiH.

Iako je ovo bio susret ekipa koje su obilježile ženski rukomet u BiH u posljednjih nekoliko godina, ova utakmica u Ilidži nije ponudila previše neizvjesnosti s obzirom da su se domaće rukometašice držale u egalu prvih desetak minuta.

Gruđanke su na odmor otišle s prednošću od četiri pogotka razlike, da bi na samom otvaranju drugog poluvremena serijom 4:0 otišle na plus osam te su prednost čuvali sve do kraja susreta. Čutura s osam, Marić sa sedam, Vrančić sa šest i Prusina s pet pogodaka predvodile su Grude do pobjede dok je u redovima Ilidže najefikasnija bila Dejanović sa šest pogodaka.

ŽRK Ilidža: Galijatović, Mihajlović 2, Pavlović, Dejanović 6, Ždrale 1, D. Saletović 4, Muhović, Čahtarević 1, J. Saletović 3, I. Škaljić 3, Pamuk, Čabrić 4, N. Škaljić, Pandurević 1, Merdžanić

HŽRK Grude: Križanac, Marić 7, Čutura 8, Nikić, Vrančić 6, Gudelj 2, M. Bandić, Prusina 5, Kraljević 2, Milas, Mikulić 2, Azinović 1, T. Bandić i Boras.