Rukometaši Širokog razbili Vitez i postali jesenski prvaci

Rukometaši Širokog s visokih 33:16 (17:8) pobijedili su Vitez u susretu devetog kola Prve lige Rukometnog saveza Herceg Bosne igranom u dvorani Tucak čime su osvojili titulu jesenskog prvaka.

S dvije zamjene na klupi te činjenicom da je trener bio ujedno i igrač, slabašni Vitez nije uspio parirati Širokom koji je nastavio svoj niz nepobjedivosti na domaćem terenu, ali i u ligu.

Domaći su od prve minute krenuli agresivno te napravili razliku od nekoliko pogodaka te su na poluvrijeme otišli s prednošću od devet pogodaka (17:8). U nastavku susreta gosti su fizički pali, a igrači trenera Mihovila Bilaća podigli su tempo te su do kraja susreta povećali razliku za konačnih +17 (33:16).

Široki su do pobjede i titule jesenskog prvaka predvodili Ivan Šaravanj s devet pogodaka te Frano Slišković sa sedam. Ivan Lasić pridodao je pet, a Tomislav Kvesić četiri pogotka. Kod gostiju je najefikasniji bio Blaž s pet pogodaka. Grujo je pridodao četiri, a Gudelj tri.

HRK Široki je ovom pobjedom izbio na prvo mjesto ljestvice sa 18 bodova, uz omjer od šest pobjeda i jedan poraz. Na drugom mjestu je Čapljina s dva boda manje koja je u ovom kolu odigrala neriješeno sa Zrinjskim. Sve i da je Čapljina upisala pobjedu, Široki bi i dalje ostao prvi zbog međusobnog ogleda s obzirom da je jedini poraz Čapljini nanio Široki.

Utakmice devet kola bile su ujedno i posljednje u ovoj kalendarskoj godini, a natjecanje se nastavlja u ožujku 2017. godine.