Remi Zrinjskog i Sarajeva

Prvo kolo na otvaranju druge polusezone u Premijer ligi donijelo je i veliki derbi jednog od favorita za naslov i branitelja naslova. Zrinjski i Sarajevo odigrali su 2:2 u sjajnoj utakmici pred skoro pet tisuća gledatelja na stadionu pod Bijelim brijegom.

Zanimljivost s utakmice je da su Zrinjskom zabijali bivši njegovi igrači, a Sarajevu bivši igrači bordo tima. Naime, povelo je Sarajevo u 24. minuti golom dojučerašnjeg Plemića Denija Simeunovića, koji je izviždan na predstavljanju.

Domaći su izjednačili u pravom trenutku, u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je pogodio Ognjen Todorović. U drugom dijelu opet je Sarajevo povelo i opet je zabio bivši igrač Zrinjskog, ovaj put Amer Bekić.

Ipak, prvi domaći poraz nakon skoro dvije godine spriječio je Nemanja Bilbija koji je ušao u drugom dijelu. Bilbija, koji je lani osvojio naslov sa Sarajevom ušao je u 74. minuti i zabio je za 2:2 u 85.

Ovim ishodom Zrinjski je propustio izbiti na prvu poziciju, pa i dalje ima bod manje od Slobode.