Real srušio ”talijansko prokletstvo”, Wolfsburg slavio protiv Genta

U prvom dvoboju osmine finala Lige prvaka u Rimu su nogometaši Reala pobijedili Romu s 2:0 (0:0) i stekli veliku prednost pred uzvrat 8. ožujka u Madridu.

Pobjedu su Realu donijeli Cristiano Ronaldo (57) i Jesse Rodriguez (86). Luka Modrić je odigrao cijeli susret za Real, dok je Mateo Kovačić ušao u 64. minuti.

Real je u Rimu lakše od očekivanoga došao do pobjede, a talijanskoj momčadi je presudio genijalni potez Ronalda, nakon što se prvih 57 minuta praktički ništa nije događalao na terenu. U samoj završnici pričuva Jesse je potvrdio pobjedu i gotovo siguran prolaz “Kraljevskog kluba” kojeg Roma nije uspjevala ugroziti na svom terenu. Real je tako nakon dvanaest godina slavio protiv Rome, a osvetio se talijanskom klubu koji je pobijedio je u posljednja dva okršaja u Ligi prvaka 2008. godine.

U prvom dijelu nije bilo izrazitih prilika, čak niti udaraca u okvir vrata, ali je Real više napadao, dok je Roma čekala svoju priliku iz protunapada. Na isti način je započelo i drugo poluvrijeme, a u 57. minuti Real je poveo fantastičnim pogotkom Ronalda. Portugalac se sjurio po desnom boku, prevario Florenzia, a onda snažnim i preciznim udarcem pogodio same rašlje Romina gola.

U 66. minuti Egipćanin Salah je u velikoj prilici, ali puca slabo, a u 73. minuti Vainquer odapinje pravu “bombu” s 20 metara, tik pored vratnice Realova gola. Samo minutu kasnije Ronaldo glavom promašuje iz blizine, a u 78. minuti James Rodriguez, također glavom, promašuje zamalo okvir gola.

Nizale su se prilike, pa je u 79. minuti Džeko promašio nogom iz blizine, a u 84. minuti indisponirani Salah upropastio još jednu priliku Rimljana. Kazna je stigla u 86. minuti kada je Jesse Rodriguez, samo četiri minute nakon što je ušao u igru, iznenadio obranu Rome i pogodio sami kut za 2:0 Reala.

U drugom susretu večeri osmine finala Wolfsburg je u gostima pobijedio Gent s 3:2. Prvi duel timova koji prvi put u povijesti nastupaju u ovoj fazi natjecanja pripao je Nijemcima, koji do prvog pogotka dolaze preko Draxlera u 44. minuti susreta.

U drugom poluvremenu gledatelji su mogli vidjeti čak četiri pogotka. Draxler je postigao drugi pogodak za Wolfsburg u 54. minuti, a na 3:0 samo šest minuta kasnije povisio je Kruse.

Deset minuta do kraja utakmice prvi pogodak za Gent postigao je Kums, a minutu do kraja regularnog dijela susreta drugi pogodak za domaćina postiže Coulibaly.