Real smanjio zaostatak za Barcelonom

U 31. kolu španjolskog nogometnog prvenstva u subotu je Barcelona u gostima kod Seville odigrala 2-2, iako je nakon 31. minute vodila 2-0 golovima Messija (14) i Neymara (31). Izjednačenje Sevilli donijeli su Éver Banega (38) i Kevin Gameiro (84).

Ivan Rakitić, koji je odigrao cijeli susret za Barcu, uputio je dva udarca po golu svog bivšeg kluba.

Real Madrid je na svom Santiago Bernabeu rutinski svladao Eibar sa 3-0, čime je smanjio zaostatak za vodećom Barcelonom na dva boda. Utakmica je bila odlučena već nakon prvih pola sata kada su Cristiano Ronaldo (21) i Javier Hernandez (31) doveli “kraljevski” klub u vodstvo od 2-0, da bi konačni rezultat postavio Jese Rodriguez (83) u završnici dvoboja, javlja Hina.

Malaga je na domaćem terenu remizirala protiv Atletico Madrida, bilo je 2-2, a u sastavu Atletica nije bilo ozlijeđenog Marija Mandžukića. Antoine Griezmann zabio je za vodstvo Atletica u 25. minuti, ali je u 37. Malaga poravnala autogolom Fernanda Torresa. U 71. minuti Malaga je u vodstvu, strijelac je Samuel Garcia, no u 78. Atletico ipak dolazi do izjednačenja, a ponovno je zabio Griezmann.

1. Barcelona 31 24 3 4 87:19 68 75
2. Real Madrid 31 24 1 6 92:27 65 73
3. Atletico Madrid 31 20 6 5 59:24 35 66
4. Valencia 30 18 8 4 53:23 30 62
5. FC Sevilla 31 19 5 7 57:36 21 62
6. Villarreal 30 14 8 8 43:29 14 50
7. Malaga 31 13 7 11 34:35 -1 46
8. Athletic Bilbao 30 11 7 12 28:36 -8 40