Raspored i satnica svih utakmica Svjetskog rukometnog prvenstva u Francuskoj

Utakmicom između domaće reprezentacije Francuske i Brazila u Nantesu u srijedu počinje 25. svjetsko prvenstvo za rukometaše.

Prvenstvo će biti održano u osam gradova: Lilleu, Parizu, Nantesu, Montpellieru, Albertvilleu, Rouenu, Metzu i Brestu. U četiri skupine sudjelovat će ukupno 24 reprezentacijee (šest u svakoj skupini) od kojih prve četiri nastavljaju natjecanje u osmini finala knockout faze, dok ostali razigravaju za pozicije od 17. do 24. mjesta.

Uz reprezentacije Francuske i Brazila u skupini ! (Nantes) još će igrati Poljska, Rusija, Norveška i Japan, skupinu B (Metz) čine Španjolska, Slovenija, Makedonija, Island, Tunis i Angola, u skupini C (Rouen) su Njemačka, Hrvatska, Bjelorusija, Mađarska, Čile i Saudijska Arabija, a u skupini D (Pariz) Katar, Danska, Švedska, Egipat, Bahrein i Argentina.

Naslov prvaka branit će Francuska, koja se, uz olimpijskog prvaka Dansku i europskog prvaka Njemačku, ubraja u prve favorite natjecanja.

U uži krug kandidata za medalje spadaju Španjolci i Hrvati, dok ”iz sjene” mogu iznenaditi Norvežani, Islanđani, Šveđani i Mađari.

U osminu finala plasirat će se po četiri najbolje reprezentacije iz svake skupine, a križaju se skupine A i B te C i D.

Utakmice osmine finala će se igrati u Montpellieru, Albertvillu, Parizu i Lillu, gdje će biti odigrane i četvrtfinalne utakmice. Polufinalni susreti, utakmica za treće mjesto i finale će biti odigrani u pariškoj ”AccorHotels Areni”.

Raspored utakmica u grupnoj fazi natjecanja na 25. svjetskom rukometnom prvenstvu (od 11. do 28. siječnja):

Skupina A (Nantes):

1. kolo:
– 11. siječanj (Pariz):
20.45 Francuska – Brazil
– 12. siječanj:
17.45 Rusija – Japan
20.45 Norveška – Poljska

2. kolo:
– 13. siječanj:
17.45 Japan – Francuska
– 14. siječanj:
14.45 Brazil – Poljska
17.45 Norveška – Rusija

3. kolo:
– 15. siječanj:
17.45 Francuska – Norveška
20.45 Brazil – Japan
– 16. siječanj:
20.45 Poljska – Rusija

4. kolo:
– 17. siječanj:
14.00 Norveška – Brazil
17.45 Poljska – Japan
20.45 Rusija – Francuska

5. kolo:
– 19. siječanj:
14.00 Rusija – Brazil
17.45 Francuska – Poljska
20.45 Japan – Norveška

Skupina B (Metz):

1. kolo:
– 12. siječanj:
14.00 Slovenija – Angola
17.45 Makedonija – Tunis
20.45 Španjolska – Island

2. kolo:
– 14. siječanj:
14.45 Island – Slovenija
17.45 Tunis – Španjolska
20.45 Angola – Makedonija

3. kolo:
– 16. siječanj:
14.45 Island – Tunis
17.45 Slovenija – Makedonija
20.45 Španjolska – Angola

4. kolo:
– 17. siječanj:
17.45 Slovenija – Tunis
20.45 Angola – Island
– 18. siječanj:
20.45 Makedonija – Španjolska

5. kolo:
– 19. siječanj:
14.00 Tunis – Angola
17.45 Makedonija – Island
20.45 Španjolska – Slovenija

Skupina C (Rouen):

1. kolo:
– 13. siječanj:
14.00 Bjelorusija – Čile
17.45 Njemačka – Mađarska
20.45 Hrvatska – Saudijska Arabija

2. kolo:
– 14. siječanj:
20.45 Mađarska – Hrvatska
– 15. siječanj:
17.45 Čile – Njemačka
20.45 Saudijska Arabija – Bjelorusija

3. kolo:
– 16. siječanj:
17.45 Mađarska – Čile
20.45 Hrvatska – Bjelorusija
– 17. siječanj:
17.45 Njemačka – Saudijska Arabija

4. kolo:
– 18. siječanj:
14.00 Saudijska Arabija – Mađarska
17.45 Bjelorusija – Njemačka
20.45 Hrvatska – Čile

5. kolo:
– 20. siječanj:
14.00 Saudijska Arabija – Čile
17.45 Njemačka – Hrvatska
20.45 Bjelorusija – Mađarka

Skupina D (Pariz):

1. kolo:
– 13. siječanj:
14.00 Katar – Egipat
17.45 Švedska – Bahrein
20.45 Danska – Argentina

2. kolo:
– 14. siječanj:
17.45 Danska – Egipat
– 15. siječanj:
14.45 Argentina – Švedska
17.45 Bahrein – Katar

3. kolo:
– 16. siječanj:
17.45 Egipat – Bahrein
20.45 Danska – Švedska
– 17. siječanj:
17.45 Katar – Argentina

4. kolo:
– 18. siječanj:
14.00 Argentina – Egipat
17.45 Danska – Bahrein
20.45 Švedska – Katar

5. kolo:
– 20. siječanj:
14.00 Bahrein – Argentina
17.45 Švedska – Egipat
20.45 Katar – Danska

Osmina finala igra se 21. i 22. siječnja, dok je četvrtfinale na rasporedu 24. siječnja. Polufinale se igraju 26. i 27. siječnja, a finale u nedjelju, 29. siječnja.

(www.jabuka.tv)

Komentiraj: