Prce predvodio BiH do pobjede nad Kosovom

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom protiv reprezentacije Kosova nastavila je kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2017. godine u Francuskoj.

Izabranici Dragana Markovića pobijedili su Kosovo u Đakovici rezultatom 33:29, a BiH su do nove pobjede u kvalifikacijama predvodili Nikola Prce s devet i Dejan Malinović sa šest pogodaka.

U prvom poluvremenu susreta odmah se vidjelo da je BiH mnogo kvalitetniji protivnik. Bh. rukometaši su u prvoj dionici utakmice imali velikih osam pogodaka razlike, ali domaći sastav, koji u ovom kvalifikacijama još uvijek nije uspio osvojiti bodove, nije se predavao, te je u nekoliko navrata smanjivao rezultatski deficit.

Kosovo je pred kraj drugog poluvremena uspjelo doći i do tri pogotka zaostatka, ali BiH predvođena raspoloženim Prcom nije dozvolila iznenađenje, koje bi za reprezentaciju BiH bilo ravno katastrofi.

Uzvratna utakmica s Kosovom igrat će se 9. siječnja u Tuzli, dok se u preostala dva susreta kvalifikacija bh. momčad sastaje sa Slovačkom, 13. siječnja u Hlohovecu, i Litvom, 17. siječnja u Tuzli.

Nakon ove pobjede reprezentacija BiH zauzima prvo mjesto u Prvoj skupini kvalifikacija, a hoće li zadržati tu poziciju ovisi o susretu između Litve i Slovačke koji se igra u četvrtak.