Povijesni uspjeh: Radnik osvojio Kup BiH i izborio Europsku ligu

Nogometaši Radnika osvojili su Kup Bosne i Hercegovine nakon što su finalnoj uzvratnoj utakmici na Gradskom stadionu u Bijeljini pobijedili momčad Slobode s 3:0 (1:0).

Strijelci su bili Dušan Hodžić u 5. i Samir Memišević u 64. i 87. minuti.

Prvi susret odigran prije sedam dana u Tuzlu zavšen je rezultatom 1:1.

Vodeći pogodak Hodžić je postigao već u 5. minuti, kada je preciznim udarcem s oko 17 metara pogodio donji desni kut vratara Tuzlaka Pirića.

Vodstvo domaće momčadi u 64. minuti povećao je kapetan Samir Memišević, nakon što je odbijenu loptu, koji je ka vratima uputio Obradović, udarcem glavom pospremio u mrežu.

Konačan rezultat za veliko slavlje domaće momčadi svojim drugim pogotkom postavio je najbolji pojedinac susreta Memišević u 87. minuti iz brzog kontranapada.

Momčad Radnika najvećim uspjehom u klupskoj povijesti ostvarila je ujedno i plasman u kvalifikacije za Europsku ligu. Plasman u kvalifikacije za to natjecanje ranije su osigurali Sloboda i Široki Brijeg, kao drugoplasirana i trećeplasirana momčad u Premijer ligi BiH, dok će prvak Zrinjski igrati u kvalifikacijama za Ligu prvaka.

Ždrijeb 1. pretkola Europske lige obavit će se 20. lipnja u Nyonu, dok su prvi susreti na rasporedu 30. lipnja.