Pobjeda za kraj: BiH slavila protiv Litve

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine svladala je reprezentaciju Litve s 31:22, u posljednjem kvalifikacijskom susretu skupine 1 za nastup na svjetskom prvenstvu u Francuskoj 2017. godine.

Iako je susret u dvorani ”Mejdan” u Tuzli okončan visokom pobjedom bh. rukometaša, veći dio utakmice ekipe su bile u egalu. Prvo poluvrijeme okončano je rezultatom 15:14 za BiH, a veću rezultatsku prednost izabranici Dragana Markovića prave tek u drugom poluvremenu.

Litavci su se u prvih 50 minuta utakmice pokazali kao tvrd orah, ali u zadnjih deset minuta utakmice reprezentacija BiH je pojačala obranu i uspjela ostvariti visoku rezultatsku prednost, te mirno privesti suret kraju. BiH je u ovoj utakmici igrala maksimalno ozbiljno, iako je još u prošlom kolu trijumfom protiv Slovačke osigurala prvo mjesto u skupini i nastup u baražu koji će se igrati u lipnju ove godine.

BiH su do pobjede predvodili Dejan Malinović i Nikola Prce s po pet golova, a Senjamin Burić je dodao četiri gola.

Ždrijeb baraža svjetskog prvenstva bit će održan nakon što se završi Europsko prvenstvo u Poljskoj.