Pavić: Bod na Pecari veliki poticaj za dalje

Vitez je prva momčad koja je u novoj sezoni uspjela otkinuti bod Širokom na Pecari, a dogodilo se to već u prvom kolu.

Široki je od 30. minute bio s igračem manje nakon isključenja Zorana Plazonića, no u 56. preko Ivana Krstanovića ipak je poveo. Činilo se da će s desetoricom tim s Pecare uhvatiti trobod na startu, ali Armin Kapetan je imao drukčije planove pa je u 86. pogodio za konačnih 1:1.

”Došli smo postaviti se hrabro, znali smo da nemamo što izgubiti, da je Široki opterećen. Ipak je ovo bila prva utakmica u kojoj je Široki važio za apsolutnog favorita”, rekao je nakon remija trener Viteza Boris Pavić.

”Od 30. minute imali smo igrača više, nakon čega smo željeli preuzeti veći rizik, ali onda nas je presjekao gol Krstanovića nakon kojeg smo se dugo tražili. Široki u minutama koje su uslijedile nije uspio potvrditi pobjedu, nakon čega smo ušli u rizik s dva klasična napadača i to nam se isplatilo. Ostavili smo srce na terenu, ovo je veliki poticaj za dalje”, zaključio je Pavić.

Vitez u sljedećem kolu dočekuje Mladost.