Njemačka ostvarila do sada najuvjerljiviju pobjedu na Euru

U drugom susretu 1. kola Skupine C Europskog nogometnog prvenstva u Lilleu favorizirana Njemačka upisala je pobjedu nad Ukrajinom od 2:0 (1:0).

Aktualni svjetski prvaci prvi pogodak su postigli u 19. minuti iz prekida. Toni Kroos je ubacio s desne strane, a glavom je vratara Pyatova matirao stoper Shkodran Mustafi.

I dok je Ukrajina u završnici utakmice vršila opsadu Neuerovih vrata, ”Elf” je krenuo u kontru, Ozil je sjajno centrirao, a loptu je u mrežu za 2:0 poslao Bastian Schweinsteiger u 92. minuti koji je u igru ušao samo dvije minute ranije.

Njemačka je tako postala prva reprezentacija na ovom Euru koja je pobijedila s dva pogotka razlike.

Njemačka i Poljska u ovoj skupini sada imaju po tri boda. Poljska je u drugoj utakmici dana također s minimalnih 1:0 slavila protiv debitanta Sjeverne Irske.

U 2. kolu 16. lipnja igrat će Ukrajina – Sjeverna Irska te Njemačka – Poljska.