Mladina: Bilo je nemoguće zaustaviti Sarajevo, ali i sudac ih je puštao

Sarajevo je potpuno zasluženo slavilo protiv Širokog Brijega na Koševu, no nije domaćim igračima bilo jednostavno doći do pobjede jer do 62. minute lopta nikako nije htjela u gol.

“Pritiskali smo čitavu utakmici, bili smo kvalitetniji, nismo gubili glavu ni nakon njihovog vodstva i to je pozitivno,” rekao je nakon utakmice trener Sarajeva Dženan Uščuplić koji je, unatoč vodstvu, u posljednjim minutama radio veliki pritisak na svoje igrače.

“Na Koševu 2:1 nije siguran rezultat. Još smo se do 75. minute maksimalno istrošili. Nije bilo jednostavno.”

Pobjedu Sarajevu fantastičnim pogotkom u 78. minuti donio je Miloš Stojčev.

“Miloš Stojčev je za mene veliki igrač i veliki čovjek,” dodao je Uščuplić, a potom prokomentirao sljedeću utakmicu koja ih očekuje – derbi protiv Zrinjskog na Koševu.

“Postavit ćemo se isto kao i danas, igramo opet kod kuće. Bit će tada i bolji teren, bit će nam lakše.”

Trener gostujuće momčadi Davor Mladina nije bio zadovoljan konačnim rezultatom. Priznao je da je bilo nemoguće zaustaviti Sarajlije u napadu, ali i da nije zadovoljan suđenjem.

“Nismo se planirali povući. Pokušali smo zadržati Sarajevo što dalje od gola, ali nismo uspjeli jer je pritisak bio velik. Čini mi se i da par ofsajda nije svirano. Pokušali smo i s promjenom sustava, ali ni to nam nije pomoglo. Ne mogu biti zadovoljan,” rekao je trener Širokog kojeg za tjedan dana očekuje još jedno gostovanje u Sarajevu, kod Željezničara.

“Nadam se da ćemo u sljedećem derbiju biti pravi, da se protiv Želje neće ponoviti današnje drugo poluvrijeme.”