Mlada reprezentacija BiH izgubila na startu kvalifikacija

Mladi reprezentativci BiH poraženi su u prvom susretu kvalifikacija za EP 2017., izgubivši u Drammenu od Norveške s 0:2.

U izjednačenom prvom poluvremenu u kojem nije bilo previše prilika izabranici Darka Nestorovića primili su gol u posljednjoj minuti a strijalac je bio Mohamed Elyounoussi.

Gosti su od 77. minute igrali s igračem manje jer je drugi žuti karton dobio Damir Sadiković.

Najbliže izjednačenju bh reprezentativci su bili u 86′, ali šut Amira Hadžiahmetovića brani golman Sondre Rossbach. Samo dvije minute poslije Norvežani kažnjavaju taj promašaj preko rezerviste Fredrika Aursnesa koji pogađa mrežu Pirića za konačnih 2:0.