Mažoretkinje Široki nastavljaju dominirati: 12 zlatnih medalja

U Grudama je u nedjelju održano 14. Državno prvenstvo mažoretkinja u organizaciji Saveza mažoretkinja Federacije BiH na kojem je nastupilo oko 700 mažoretkinja iz 11 gradova. Natjecanje je održano u dvorani Srednje škole Antuna Branka Šimića, a djevojčice i djevojke natjecale su se cijeli dan u 14 kategorija.

I ove godine prvenstvom su dominirale Mažoretkinje Široki koje su osvojile zlatne medalje u 12 kategorija, dok su u preostale dvije osvojile srebrnu i brončanu medalju. Vrijedi istaknuti da su zlato osvojile u svim formacijama.

Kiseljak je u kategoriji juniori solo štap osvojio zlato, dok su Mostarske mažoretkinje zlato osvojile u kategoriji juniori solo pom-pon.

Prva tri mjesta iz svake kategorije osiguravaju plasman na Europsko prvenstvo koje se ove godine održava u Vinkovcima krajem rujna. Tako će Bosnu i Hercegovinu na smotri najboljih mažoretkinja ”starog kontinenta” predstavljati mažoretkinje iz osam gradova: Široki Brijeg, Mostar, Kiseljak, Grude, Tomislavgrad, Novi Travnik, Čapljina i Stolac.

Prvenstvo u Grudama, u stanci između natjecanja u neformacijama i formacijama, svečano je otvorio načelnik općine Grude Ljubo Grizelj, a nazočnima su se još obratili i Alen Šćuric, predsjednik Europske mažoret asocijacije (EMA), te predsjednica Saveza mažoretkinja FBiH Marija Topić Ramljak.

Portal Jabuka.tv u nastavku vam donosi službene rezultate 14. Državnog prvenstva mažoretkinja:

NEFORMACIJE

Juniori solo štap:
1. Kiseljak
2. Široki Brijeg
3. Grude
4. Novi Travnik
5. Stolac
6. Rama

Juniori solo pom-pon:
1. Mostar
2. Tomislavgrad
3. Široki Brijeg
4. Kiseljak
5. Čapljina

Juniori duo štap:
1. Široki Brijeg
2. Grude
3. Kiseljak
4. Tomislavgrad
5. Rama
6. Stolac

Juniori duo pom-pon:
1. Široki Brijeg
2. Mostar
3. Travnik
4. Tomislavgrad
5. Čapljina

Seniori solo štap:
1. Široki Brijeg
2. Tomislavgrad
3. Grude
4. Čapljina

Seniori solo pom-pon:
1. Široki Brijeg
2. Grude
3. Tomislavgrad

Seniori duo pom-pon:
1. Široki Brijeg
2. Grude
3. Tomislavgrad
4. Uskoplje

Seniori duo štap:
1. Široki Brijeg
2. Čapljina
3. Grude
4. Kiseljak

FORMACIJE:

Kadeti štap:
1. Široki Brijeg
2. Stolac
3. Grude
4. Čapljina
5. Kiseljak
6. Novi Travnik

Juniori štap:
1. Široki Brijeg
2. Mostar
3. Kiseljak
4. Grude
5. Stolac
6. Rama
7. Novi Travnik
8. Tomislavgrad

Seniori štap:
1. Široki Brijeg
2. Grude
3. Čapljina
4. Kiseljak
5. Tomislavgrad

Kadeti pom-pon:
1. Široki Brijeg
2. Mostar
3. Čapljina
4. Tomislavgrad

Juniori pom-pon:
1. Široki Brijeg
2. Mostar
3. Tomislavgrad
4. Stolac
5. Novi Travnik
6. Kiseljak
7. Čapljina

Seniori pom-pon:
1. Široki Brijeg
2. Grude
3. Tomislavgrad
4. Uskoplje

(www.jabuka.tv | Foto: Domagoj Ledić)

14 komentara

Komentiraj: