Malaga namučila Barcelonu, ”petarda” Reala na Bernabeu

Španjolski i europski prvak Barcelona namučila se za minimalnu 1:0 pobjedu nad Malagom u utakmici 2. kola španjolskog nogometnog prvenstva odigranoj na Camp Nou.

Kamerunski vratar Carlos Kameni činio je čuda, zaustavljao sve pokušaje Lionela Messija, Neymara i Luisa Suareza, najuboitijeg svjetskog napada, i sve do 73. minute držao Malagina vrata zaključanima.

Ono što nije uspjelo spomenutim napadačima, napravio je belgijski srednji branič Thomas Vermaelen. Real Madrid je sa 5:0 razbio Betis uz fatastične golove Jamesa Rodrigueza i Garetha Balea. Luka Modrić igrao je od prve minute, a u 75. minuti  zamijenio ga je Mateo Kovačić.

Po dva gola zabili su Velšanin Gareth Bale (2, 89) i Kolumbijac James Rodriguez (39, 50), a jednog Francuz Karim Benzema (47). Zanimljivo je da među strijelcima nije bio Cristiano Ronaldo.

Posebno lijepi bili su golovi mladog Kolumbijca koji je prvi pogodak zabio iz slobodnog udarca, a drugi ‘škaricama’. Bale oduševio drugim golom kojeg je zabio sa više od 25 metara.