Lani ih Široki razbio s 5:0, sada izbacili Panathinaikos

Veliko iznenađenje u uzvratnim utakmicama posljepriredila je azerbajdžanska momčad Gabala koja je nakon 0:0 u Bakuu, u uzvratu u Ateni odigrala 2:2 protiv Panathinaikosa i prošla u natjecanje po skupinama.

Gosti su vodili 1-0 i 2-1, a Pao je uspio izvući tek remi nedovoljan za prolaz. Oba gola za goste zabio je bivši napadač zagrebačkog Dinama, Lokomotive i Intera iz Zaprešića Brazilac Dodo (6, 60).

Strijelci za Panathinaikos bili su Marcus Berg (34) i Nano (78). Zanimljivo, Gabala je prošlog ljeta igrala sa Širokim Brijegom i Širokobriježani su oba puta slavili.

Opasno je ‘visio’ i Ajax koji je u Češkoj odigrao 0:0 protiv Jabloneca obranivši pogodak prednosti iz prve utakmice. Domaćin je imao jedanaesterac i igrača više, ali nije uspio izboriti barem produžetak. Tragičar utakmice bio je Jan Greguš koji je u 58. minuti promašio jedanaesterac. Prekršaj je skrivio Bazoer dobivši crveni karton.

Borussija Dortmund je rutinski odradila prolaz protiv norveškog Odda pobijedivši 7:2 nakon što je njemački sastav u prvom susretu slavio 4-3. Odd je poveo u 19. minuti golom Halvorsena, no Borussija je uzvratila postigavši šest pogodaka, a strijelci su bili Mhitarjan (25), Reus (27, 32, 57), Kagawa (40) i Gundogan (51). Do kraja utakmice oba sastava su postigla po još jedan pogodak. Za Odd je zabio Berg (64), a za domaćine ponovo Kagawa (90).

Danski Midtjylland je pobijedio Southampton 1-0 i nakon 1-1 iz prve utakmice ide dalje. Pogodak koji je srušio engleskog premierligaša postigao je Rasmussen u 28. minuti.

Fenerbahče je potvrdio prolaz pobijedivši grčki Atromitos 3-0, nakon što je slavio i u prvoj utakmici 1-0. Golove su zabili Fernandao (7, 78) i Gorbunov (58-ag). Athletic Bilbao je na svom San Mamesu pobijedio Žilinu 1-0, baš koliko je trebalo nakon što su Slovaci u prvom susretu slavili 3-2. Pogodak odluke zabio je Elustondo u 24. minuti. Standard je u Liegeu pobijedio Molde 3-1, no ipak je ispao jer su Norvežani na svom terenu pobijedili 2-0. Rosenborg je kod kuće izgubio od Steaue 0-1, no norveški velikan je u Bukureštu pobijedio 3-0 i prošao dalje.

AZ Alkmaar se provukao protiv rumunjske Astre pobijedivši 2-0 nakon što je Astra u prvom susretu slavila 3-2. AZ je slomio goste tek u 81. minuti golom Van der Lindena, a prolaz je četiri minute kasnije potvrdio Muhren. Karabag je deklasirao Young Boyse 3-0 potvrdivši pobjedu 1-0 iz prve utakmice u Švicarskoj.

Qairat Almaty – Girondins Bordeaux 2:1 (prvi susret 0:1)
Jablonec – Ajax Amsterdam 0:0 (0:1)
Karabah Agdam – Young Boys Bern 3:0 (1:0)
Rubin Kazan – Rabotnički Skoplje 1:0 (1:1)
Videoton Szekesfehervar – Lech Poznan 0:1 (0:3)
Helsinki – Krasnodar 0:0 (1:5)
St. Etienne – Milsami Orhei 1:0 (1:1)
Thun – Sparta Prag 3:3 (1:3)