Klopp došao do prve pobjede, Lovren se vratio

Jürgen Klopp napokon je stigao do prve pobjede na klupi Liverpoola. Na Anfieldu je u osmini finala Liga kupa s minimalnih 1:0 pao Bournemouth.

Zanimljivo, trener redsa na teren je poslao 11 igrača od kojih nijedan ove sezone nije zabio gol, a to je ‘prokletstvo’ prekinuo Nathaniel Clyne golom u 17. minuti. Na brze akcije redsa Teixeira je ostao sam i pokušao je atrakitvno završiti petom, ali branič gostiju očistio je to s linije, samo do Clynea koji natrčava i pogađa za 1:0.

Imali su gosti nekoliko prilika za gol, međutim kada bi i obrana zakazala, tu je bio sigurni Bogdan koji se istaknuo s nekoliko lijepih obrana.

Svakako treba spomenuti da je prvu utakmicu u eri Kloppa odigrao i Dejan Lovren. Solidnih 90 minuta.

Manchester City lakoćom se na Etihadu obračunao s Crystal Palaceom (5:1). Građani su poveli u 22. minuti kada se u gužvi nakon kornera najbolje snašao Wilfried Bony. U 44. minuti već je bilo 2:0, a nakon odlične akcije sam je ostao Kevin de Bruyne koji pogađa za 2:0.

U drugom poluvremenu City je zabio još tri gola, za 3:0 je zabio Ineanacho u 59. minuti, a u 76. za 4:0 iz jedanesterca je pogodio Toure. Gosti su preko Delaneya smanjili na 4:1 u 89. minuti, a konačnih 5:1 je u sudačkoj nadoknadi postavio Garcia.

Loša vijest za Manuela Pellegrinija je ozljeda Pabla Zabalete koji je morao napustiti teren, piše Goal.

Southampton je golovima u drugom poluvremenu (Yoshida – 51.’, Pelle 74.’) slavio protiv Aston Ville 2:1. Gosti su zabili preko Sinclaira u sudačkoj nadoknadi.

Manchester United je završio natjecanje porazom od drugoligaša Middlesbrougha nakon jedanaesteraca 3:1.

U nezanimljivoj utakmici pogodaka nije bilo ni nakon 120. minuta igre, a najzaslužniji za prolaz svoje momčadi je vrata Middlesbrougha Thomas koji je obranio čak dva udarca. Prvi kapetanu crvenih vragova Wayneu Rooneyu, a potom i Ashleyu Youngu. Između njihovih promašaja je kiksao i Michael Carrick koji je promašio čitav gol.

Kod Uniteda je jedini precizan bio Pereira dok su za goste zabili Leadbitter, Downing i Gibson.