Kao u dobra stara vremena: Široki skinuo Igokeu

Igokea se ipak neće tako lako prošetati do obrane naslova košarkaškog prvaka Bosne i Hercegovine.

U derbiju drugog kola Lige 6 Široki je pred oko dvije tisuće gledatelja na Pecari svladao favoriziranu Igokeu (63:57) i pokazao da će ipak konkurirati za naslov prvaka Bosne i Hercegovine.

Raspoloženi domaćini odigrali su odličnu obranu i imali sjajan šut izvana (10 trica), vodili su skoro cijelo vrijeme i zasluženo došli do svoje druge pobjede, piše Bljesak.info

Serijom trica Široki je u jednom trenutku poveo sa 16 koševa razlike (25:9), no do kraja poluvremena gosti su uspjeli uhvatiti kakav-takav priključak, pa se na odmor otišlo sa sedam razlike za domaće.

Igokea je u zadnjoj četvrtini došla na samo minus dva (47:45), no domaći su serijom 8:0 otišli na 10 razlike (55:45). Do kraja utakmice gosti više nisu uspjeli dostići Široki, a uspjeli su barem smanjiti na šest razlike (63:57) koje će pokušati dostići u svojoj dvorani.

Ključne koševe postigao je Ivan Novačić (17 poena, 5/10 trice), Toni Katić je imao 16, a Josip Bilinovac je svih 15 koševa skupio u prvom poluvremenu.

Kod Igokee su Duško Dimić i Johnathon Jones postigli po 11 poena.

Široki je uspio najopasnijeg košarkaša Igokee Bradyja Heslipa, koji je u ABA ligi postizao 24 koša u prosjeku, zadržati na samo četiri poena, a Kanađanin je igrao tek 13 minuta jer je brzo upao u probleme s osobnim pogreškama.