Juniorke BiH bolje od Hrvatske

Ženska nogometna U-18 reprezentacija BiH jučer je u Zenici u 3. kolu UEFA razvojnog turnira pobijedila Hrvatsku sa 6:5 nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. Rezultat regularnog dijela utakmice održane u Trening centru Nogometnog saveza BiH bio je 1:1.

Reprezentacija BiH došla je do prednosti već u 7. minutu pogotkom Branke Bagarić, koja je zatresla protivničku mrežu iz slobodnog udarca.

Hrvatska reprezentacija je blizu izjednačenja bila u 14. minutu kada je Sara Bučić odlično šutirala s 20 metara, ali lopta je otišla pored gola. Rezultat je poravnala Petra Pezelj u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, priopćeno je iz Nogometnog saveza BiH.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, te se pristupilo izvođenju jedanaesteraca gdje su se bolje snašle izabranice izbornika Nikole Nikića.

– Možemo biti zadovoljni s ovim turnirom. Igračice su odigrale dobro i nisu dopustile vrlo kvalitetnoj Hrvatskoj da stvori previše prilika. Vidjeli smo s čime raspolažemo pred turnir kvalifikacija za Europsko prvenstvo, gdje se nadam kako možemo doći do drugog mjesta u našoj skupini – izjavio je Nikola Nikić nakon utakmice.

Drugi susret razvojnog turnira između Makedonije i Crne Gore koji je odigran u Vogošći, također je završen 1:1,a nakon izvođenja jedanaesteraca Makedonke su pobijedile rezultatom 4:2.

Turnir je osvojila Hrvatska sa šest bodova ispred Makedonije i BiH koje su osvojile po 5, Crna Gora je završila na četvrtom mjestu s dva boda.