Izviđaču malo falilo da sruši Zagreb

Rukometaši Izviđača poraženi 26:28 u uzbudljivoj završnici od Zagreba u susretu četvrtog kola regionalne SEHA lige igranom pred oko 4.000 gledatelja u Gradskoj sportskoj dvorani Ljubuški.

Zagreb je otvorio utakmicu vodstvom od 1:5, no Izviđač je do kraja poluvremena zaigrao bolje te se približio na minimalni zaostatak, a na odmor se otišlo s rezultatom 15:17.

U nastavku susreta ”Skauti” su igrali u rezultatskom egalu, a petnaest minuta prije kraja susreta uspjeli su izjednačiti na 19:19. No, igrači trenera Veselina Vujovića napravili su seriju od 0:3 te su prednost od dva do tri pogotka držali do samoga kraja.

Najbolji strijelac u domaćim redovima bio je Matej Hrstić sa šest pogodaka. Mario Pavlak pridodao je pet. Zagreb su do treće pobjede u SEHA ligi predvodili Zlatko Horvat i Stipe Mandalić sa po šest pogodaka. Četiri je pridodao Josip Valčić. Odličan je bio Ivan Stevanović koji je upisao 15 obrana.

Izviđač je tako doživio četvrti poraz u SEHA ligi, a mlada momčad Zdenka Grbavca nije uspjela iznenaditi ”Lavove”. Puna dvorana gromoglasnim pljeskom ispratila je obje momčadi nakon utakmice.