Izviđač u dramatičnoj završnici poražen od Celja

Rukometaši Izviđača u drugom kolu regionalne SEHA lige poraženi su u dramatičnom završnici u Ljubuškom od slovenskog prvaka Celja 31:32.

Nakon početnog vodstva Celja od 1:3, ”Skauti” su napravili seriju 5-0 te su poveli sa 6:3. Sudionik Lige prvaka u nastavku je izjednačio rezultat te se do kraja poluvremena igralo ”gol za gol”, a rezultat je nakon prvih 30 minuta glasio 15:14.

Sredinom drugog poluvremena prvak BiH je ponovno napravio seriju te poveo 25:20, no Celje se ponovno uspjelo vratiti.

U posljednjih deset minuta ušlo se izjednačenim rezultatom, a do kraja susreta nitko se nije mogao odlijepiti na više od jednog pogotka razlike. U pretposljednjem napadu, točnije devet sekundi prije kraja, Celje je pogodilo iz sedmerca za 31:32, a u preostalih devet sekundi Matej Hrstić nije uspio pogoditi za izjednačenje.

Slovenski prvak tako je ponajviše zbog sreće i iskustva došao do pobjede u dobro popunjenoj dvorani u Ljubuškom, a odličnim igrama najmlađe momčadi u ligi s prosjekom od 20 godina bili su iznenađeni i igrači Celja koji su nakon utakmice za državnu televiziju BiH izjavili da nisu očekivali ovakav otpor i dobro atmosferu u dvorani.

Najbolji strijelci u redovima Celja bili su Miha Zarabec sa sedam i Blaž Janc sa šest pogodaka, dok je kod Izviđača Matej Hrstić postigao osam.

Sljedeći susret Izviđač igra u Našicama protiv Nexea.

Utakmicu su s tribina pratili bivši izbornik hrvatske rukometne reprezentacije Slavko Goluža te proslavljeni hrvatski nogometni reprezentativac Robert Jarni.

RK Izviđač: Ivanković (4 obrane), Kvesić (9 obrana), Ereš; Miličević 2, Grgić, Mandić 1, Čutura 2, Jarak 4/2, Šarac 5, A. Grbavac 2, J. Grbavac, Raguž, Čirjak, Pavlak 4, Hrstić 8/3, Rodin 3.

RK Celje: Lesjak (12 obrana, 1 sedmerac), Dobaj, Malus 1, Babarskas 1, Janc 7, Razgor 1, Marguč 3/2, Grošelj, Poteko 3, Žabič, Zarabec 7/3, Kodrin 5, Fižuleto 1, Mačkovšek, Mlakar 3.