Izviđač nije uspio iznenaditi jaki Meškov

Rukometaši Izviđača poraženi su od bjeloruskog prvaka Meškov iz Bresta 26:34 (13:14) u susretu 10. kola regionalne SEHA lige igranom u Ljubuškom.

Domaći su odlično otvorili utakmicu te su vodili skoro cijelo prvo poluvrijeme. Nažalost, u prvim minutama stradalo je koljeno ponajboljeg igrača ”Skauta” Josipa Šarca, no odlično ga je zamijenio Ante Grbavac koji je na kraju bio i najefikasniji igrač u redovima svoje momčadi. Također, igru je rano morao napustiti i lijevokrilni igrač David Mandić, također zbog ozljede koljena.

Nošeni veoma dobrom atmosferom igrači trenera Zdenka Grbavca namučili su u prvom poluvremenu bjeloruske prvake i sudionike Lige prvaka, no gosti iz Bresta ipak su tri minute prije kraja prvog dijela susreta izjednačiti, a na poluvrijeme otići s pogotkom prednosti (13:14).

U nastavku susreta Izviđač nije još dugo izdržao. Meškov je serijom 5:1 napravio dostatnu prednost koju je do kraja susreta i povećao, a u jednom trenutku iznosila je okruglih 10 pogodaka razlike.

Goste su do pobjede predvodili sa po četiri pogotka Yurynok, Nikulenkau, Shumak, Ostroushko i Shylovich, a sjajan je bio hrvatski reprezentativni vratar Ivan Pešić koji je upisao 17 obrana!

Kod Izviđača najraspoloženiji je bio Ante Grbavac sa šest pogodaka, a Mateo Rodin prirodao je četiri. Vratar Josip Kvesić bio je sjajan u prvom poluvremenu zabilježivši osam obrana od čega dva sedmerca, no u drugom dijelu susreta upisao je samo jednu obranu.

Zanimljivo, za goste iz Bresta nastupaju dva Hrvata – lijevo krilo Ljubo Vukić i već spomenuti vratar Ivan Pešić, a susret je iz novinarske lože pratio proslavljeni nogometni reprezentativac Hrvatske Robert Jarni.