Iskusna Janković zaustavila je Anu Konjuh u polufinalu u Kini

Ništa od finala Ane Konjuh u kineskom Guangzhouu. Mlada hrvatska tenisačica izgubila je od iskusne srpske igračice i braniteljice naslova Jelene Janković (31) u dva tijesna seta 5-7, 6-7.

U prvom setu Ana je izgubila svoj servis pri rezultatu 1-2, vratila break kod 2-4, no onda opet kiksala u ključnom trenutku na servisu za odlazak u tie-break i Jelena je povela 1-0 u setovima.

U drugom je setu Konjuh sjajno krenula, brzo napravila dvostruki break i povela 4-1. No onda kao da se preplašila povratka u meč te je najprije izgubila svoj servis za 4-2, a onda i pri servisu za drugi set. Otišlo se u tie-break gdje je mlada Dubrovkinja također imala mini-break, no nije izdržala pritisak i druga nositeljica je slavila 9-7. Ani su ovo bili prvi izgubljeni setovi u Guangzhouu.

Bio je ovo drugi susret njih dvije i druga pobjeda Janković. Prvi put slavila je u Mallorci ove godine također u dva seta.