Inter došao do pobjede i prvog mjesta, Pjanić isključen

Inter je u derbiju kola s 1:0 u Milanu svladao Romu i preuzeo vrh ljestvice. Interu je za pobjedu bio dovoljan samo jedan pogodak, a nevjerojatan je podatak sa su vodeći nerazzurri u prvih 11 kola postigli samo 11 pogodaka, za razliku od Rome koja je mrežu protivnika tresla 25 puta.

Prvu smo opasniju priliku vidjeli u 15. minuti kada je Edin Džeko pucao glavom nakon ubačaja u kazneni prostor. Pucao je bh. napadač jako dobro, ali je vratar Intera uspio skrenuti loptu.

Uzvratio je odmah Inter. Oštro je iskosa s desne strane nakon nekoliko driblinga pucao Marcelo Brozović, ali nije otišlo u gol.

Nevjerojatnu je priliku u 23. minuti imala Roma. Maicon je pucao s nekoliko metara, a blokirana je lopta došla do Džeke koji je bio sam na desnoj vratnici. Imao je praznu mrežu pred sobom, ali je u posljednji trenutak uklizao D’Ambrosio i izbacio loptu u korner.

Iako je Roma imala bolju igru u prvih pola sata, Inter je iznenađujuće poveo u 31. minuti igre. Stevan Jovetić je uposlio Garyja Medela koji je primijetio da Szczesny nije dobro postavljen. Opalio je bombu s 25 metara i pogodio donji lijevi kut Rominog gola. Čileanac je u svom 45. nastupu u dresu nerazzurra postigao svoj prvijenac.

Roma je zaprijetila u 61. minuti. Pjanić je uposlio Salaha koji se probio u kazneni prostor i istrčao sam pred Handanoviča, no uspio ga je pri udarcu omesti Nagatomo, pa je Slovenski vratar obranio. Handanovič je odlično reagirao i minutu kasnije, kada je još jednom obranio odličnu priliku egipatskom igraču.

Roma je posljednjih 15-ak minuta igrala s desetoricom igrača jer je u 73. minuti drugi žuti karton dobio Miralem Pjanić. Pjanić je u 41. minuti potpuno nezasluženo zaradio opomenu, a kasnije ga je to skupo koštalo jer je sudac njegovo igranje rukom kaznio isključenjem. Vrijedi spomenuti i da je bh. igrač u trenutku isključenja bio kapetan rimske momčadi jer je preuzeo kapetansku vrpcu od Florenzija.

Opasno je u 76. minuti zaprijetio Marcelo Brozović, snažno je tukao iz voleja, ali je vratar Rome odličnom reakcijom zaustavio loptu, piše Goal.

Rudi Garcia je u 77. minuti iz igre povukao Edina Džeku, a umjesto njega je zaigrao William Vainqueur. Marcelo Brozović i Ivan Perišić su odigrali čitavu utakmicu u dresu Intera.