Igokea slavila u Širokom i došla na pobjedu od obrane naslova

Košarkaši Igokee svladali su u Širokom Brijegu domaći Široki 87:71 sa te poveli s 2-0 u finalnoj seriju. Igokea u Laktašima ima priliku da novom pobjedom s glatkih 3-0 obrani naslov i osigura plasman u ABA ligu, bez obzira u kakvom

Igokea je vodila skoro cijelo vrijeme, a ključnu prednost ostvarila je u prve četiri minute drugog poluvremena. Naime, Široki je u tom razdoblju postigao samo četiri poena, a primio 14, pa je Igokea s devet razlike na poluvremenu (34:43), otišla na plus 19 (36:57).

Tu je utakmica bila praktično riješena, pa se zadnjih nekoliko minuta igralo bez velikog žara.

Duško Bunić (18 poena, 10 skokova) i Branko Jorović (15) predvodili su goste koji su odigrali jednu od najboljih utakmica u Širokom Brijegu. Kod domaćina Josip Bilinovac imao 17, a Josip Naletilić 15 koševa.

Treća utakmica igra se u utorak u 20 i 15 u Laktašima, piše bljesak.info.