Igokea preko Širokog do trofeja Kupa BiH

Igokea je obranila naslov pobjednika Kupa BiH te je po četvrti put u svojoj povijesti osvojila ovaj trofej. U završnoj utakmici igranoj u Mrkonjić Gradu Igokea je slavila protiv Širokog 95:77 (26:19, 16:21, 30:20, 23:17).

Prve dvije četvrtine igrala se odlična i neizvjesna utakmica. Široki je sredinom druge četvrtine došao i u vodstvo te su odlično parirali favoriziranoj momčadi iz Aleksandrovca.

Široki je dvije sekunde do kraja druge četvrtine pogodio tricu za vodstvo od jedan razlike, no Gipson je sa zvukom sirene pogodio tricu od koša do koša te je Igokea na odmor otišla s rezultatom 42:40. Igokea je u prvom poluvremena pogodila čak 12 trica.

U nastavku susreta Igokea je krenula veoma agresivno u obrani te je bila puno raznovrsnija u napadu i stvari su za favoriziranu momčad polako sjedale na svoje. No, Široki se nije predavao, u nekoliko navrata smanjivao je razliku na svega nekoliko koševa, no kvalitetnija Igokea ipak nije dopustila nikakvo iznenađenje.

Do kraja susreta Igokea je povećala prednost koja je na kraju glasila +18. Jedanaest igrača Igokee upisalo se u strijelce, a njih šest je zabilježilo dvoznamenkasti učinak.

Igokeu je do trofeja pobjednika Kupa BiH predvodio Gipson s 24 koša, Radivojević s 15 (10 skokova) te Booker s 14 koševa (8 skokova).

U redovima Širokog Ivan Karačić postigao je 27 koševa koji je ujedno bio i najefikasniji igrač utakmice, Juraj Segarić postigao je 13, Andrija Ćorić 11, a po 10 su pridodali Maj Kovačevič i Mateo Čolak. Krystopher Faber zabilježio je najviše skokova na utakmici (11), a uz to je pridodao 4 koša te 3 asistencije.